Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 1 lipca 2003 
    

Przyszłość punktów dostępowych do Wi-Fi


Autor: DYD | źródło: 4Press / The Register | 15:50
(2)
W opinii wiceprezesa Gartnera Kena Dulaney’a, ocena idei tworzenia punktów dostępowych Wi-Fi nie może uwzględniać tylko zysków, które z nich pochodzą. Inwestowanie w tą technologię przez kawiarnie, puby stacje benzynowe, lotniska i pozostałe instytucje handlowe, to realna szansa na zwiększenie obrotów. Patrzenie na sprawę w ten sposób, że punkt dostępowy nie przynosi dochodów kawiarni bo nie zarabia na siebie jest mylne, gdyż wyposażenie lokalu w tą technologię może być przyczyną, dla której klient dłużej pozostanie w kawiarni, wypije jeszcze jedną kawę a w efekcie zostawi więcej pieniędzy.

Według Gartnera, pomimo tego że nastąpił ogromny wzrost liczby publicznych punktów dostępowych WLAN (z całkowitej liczby 1200 w 2001r. do 71 tys. w 2003r.), to wciąż jest to niewystarczająca ilość do nadawania tempa rynkowi. W ubiegłym roku, z ogólnej liczby 2,5 mln użytkowników punktów dostępowych, olbrzymią większość (91%) stanowili sporadyczni entuzjaści, skuszeni okazją do darmowego skorzystania z tej usługi – wyjaśnia Ian Keene, wiceprezes grupy telekomunikacyjnej Gartnera. "Wraz ze znacznym wzrostem liczby użytkowników, naturalnie zaistnieje potrzeba tworzenia coraz większej liczby punktów dostepowych” – dodał Keene.

Gartner szacuje, że do końca tego roku liczba użytkowników punktów dostępowych Wi-Fi wyniesie 9,3 mln, z czego w Ameryce Północnej będzie to 4,7 mln osób, w regionie Azji i Pacyfiku 2,7 mln użytkowników, zaś w Europie 1,7 mln osób. Firma także twierdzi, że aż do 2005r. będzie także dość gwałtownie rosła liczba punktów dostępowych. Jednak duża cześć z tych inwestycji zakończy się fiaskiem, gdyż liczba użytkowników będzie zbyt mała, lub będą oni wydawać zbyt mało pieniędzy na usługi dodatkowe.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. A w polsce bida - tylko dwa punkty dla ludzi (autor: Jakub | data: 2/07/03 | godz.: 00:26)
    Z czego jeden w Krakowie na rynku, a drugi... w Krakowie na Szerokiej.
    Bida, oj bida...


  2. eee nie prawda (autor: RusH | data: 2/07/03 | godz.: 00:59)
    w wawie w sobieskim jeden
    i ze 30 niesfiadomych :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.