Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 1 lipca 2003 
    

Nowy monitor dotykowy EIZO


Autor: DYD | źródło: Alstor | 16:35
W maju Eizo wprowadziło do swojej oferty nowy monitor LCD o przekątnej ekranu 15". Model FlexScan L362T ma ekran dotykowy, w którym zastosowano technologię Analog Capacitive. Monitor charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, konieczną w miejscach, gdzie wykorzystywane są monitory dotykowe: w kioskach, recepcjach, punktach informacyjnych czy w przemyśle. Co ważne, monitor posiada certyfikat wymagany do zastosowań medycznych (nawet na salach operacyjnych).

Model L362T posiada panel zbudowany w oparciu o technologię IPS (In-Plane Switching), z szerokimi (170°) kątami widzenia w pionie i poziomie, rozdzielczością 1024 x 768, jasnością 180 cd/m2 i kontrastem 400:1. Zastosowanie tego typu panelu spowodowało, że zminimalizowano przebarwienia kolorów, dzięki czemu dwie lub więcej osób może z powodzeniem oglądać wyświetlany na nim obraz.

Żywotność panela dotykowego obliczono na ponad 225 milionów dotknięć. Zawiera on bardzo wytrzymałą warstwę chroniącą urządzenie przed wodą i zanieczyszczeniami, a dodatkowo mającą właściwości antybakteryjne. Ma ona również niwelować napięcie elektrostatyczne.

Urządzenie ma kompaktową obudowę, w której zmieszczono zasilacz i dwa 1W głośniczki. Sam panel można zdjąć z podstawki i umieścić w dowolnym miejscu na ścianie.

Złącza DVI-D i D-sub umożliwiają podłączenie monitora zarówno do komputerów z cyfrowymi, jak i z nieco starszymi analogowymi kartami graficznymi. Przycisk umieszczony na przedniej części panelu umożliwia łatwe przełączanie się pomiędzy dwoma źródłami sygnału, jeśli do urządzenia podłączone są dwa komputery.

Monitory serii FlexSAcan L362T powinny pojawić się w sprzedaży już w lipcu. Niestety nie jest jeszcze znana ich cena. Jak wszystkie monitory tego producenta, model L362T objęty jest 3-letnią gwarancją oraz dodatkowo programem Eizo Exclusive Service.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.