Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 2 lipca 2003 
    

Wszystko o Tejasie...


Autor: DYD | źródło: 4Press / Xbit-labs | 12:45
Intel rozesłał do swoich partnerów próbki nowych procesorów Tejas. W Internecie pojawiły się już szczegóły dotyczące budowy tych układów. Obsługę procesorów Tejas zapewni na początku chipset Grantsdale z Socket T. Oferuje on wsparcie dla pamięci DDR-II (400 i 533MHz) oraz – co niezwykle istotne - magistrali PCI Express. Masowa dostępność układów Tejas jest spodziewana w drugiej połowie przyszłego roku. Zdjęcia zamieścił VRZone.

Pierwsze egzemplarze procesora Tejas będą produkowane w technologii 90 nanometrów (w roku 2005 planowane jest „skurczenie” chipów do 65 nanometrów). Wielkość jądra to około 120-140 mm2. Tejasy będą wyposażone w dużą ilość pamięci cache – 24KB pierwszego poziomu, 1MB drugiego poziomu i 16KB podręcznej pamięci instrukcji (trace cache). Układy będą współpracować z szynami systemowymi 800 i 1066MHz Quad Pumped Bus. W stosunku do aktualnie produkowanych przez Intela układów, poprawiona zostanie wydajność technologii Hyper-Threading, która będzie w stanie obsługiwać więcej niż dwa wątki.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.