Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Czwartek 3 lipca 2003 
    

NEC LCD4000: 40 cali ciekłego kryształu


Autor: DYD | źródło: NEC | 10:43
(2)
Na rynku pojawia się nowa generacja wielkoformatowych wyświetlaczy LCD, które w pewnych zastosowaniach mogą wyprzeć dominujące w tym segmencie rynku ekrany plazmowe. Do tej grupy zalicza się produkt firmy NEC/Mitsubishi - profesjonalny monitor NEC LCD4000 z ekranem o przekątnej 40 cali. Niedawno firma rozszerzyła zastosowanie technologii LCD na segment Public Display, wprowadzając na początku roku do swojej oferty model LCD3000. Technologia LCD posiada szereg zalet, których nie posiadają ekrany plazmowe. Przede wszystkim jest odporna na efekt "burn in" (tzn. wypalania się/utrwalania komórek ekranów plazmowych przy dłuższym wyświetlaniu nieruchomego obrazu). Monitor LCD to także dwukrotnie większa żywotność i lepsza odporność na warunki zewnętrzne. Teraz NEC/Mitsubishi sprzedaje także model LCD4000. Urządzenie charakteryzuje się rozdzielczością WXGA (1280x768 pikseli, format 15:9) i oferuje bardzo szeroki kąt widzenia - aż 170 stopni w poziomie i w pionie. Gwarancją najwyższej jakości obrazu są jasność na poziomie 450 cd/m2 i kontrast o współczynniku aż 600:1. Czas reakcji matrycy wynosi 25 ms, czyli podobnie co nowoczesne moniotry LCD.

Pobór mocy monitora NEC LCD4000 wynosi zaledwie 235W, w trybie uśpionym - poniżej 5W. Wymiary monitora bez podstawki to 949 x 605 x 141 mm, z podstawką - 949 x 644 x 311 mm (szer. x wys. x głęb.). Waga bez podstawki wynosi 26 kg, z podstawką - 27,5 kg. Monitor jest dostępny w ofercie polskiego przedstawicielstwa NEC/Mitsubishi. Jego cena wynosi około 40 tys. PLN brutto. Istnieje możliwość dokupienia opcjonalnych głośników.

NEC LCD4000 został wyposażony w szereg innowacyjnych technologii, otwierając nowy rozdział w historii rynku wyświetlaczy publicznych. Przełom stanowi technologia CableComp, dzięki której możliwe jest wykorzystywanie kabli sygnałowych o długości nawet 100 metrów i to bez konieczności stosowania dodatkowych wzmacniaczy sygnału. Do tej pory firmy projektujące systemy prezentacyjne przyjmowały zasadę, że użycie bardzo długich kabli może oznaczać spadek ostrości obrazu oraz spowodować przekłamania kolorów. CableComp rozwiązuje ten problem. NEC LCD4000 oferuje też znakomite możliwości zdalnej kontroli nad urządzeniem. Monitor może być sterowany pilotem, ale również za pośrednictwem opartego na protokole DDC/CI programu NaViSet. Umożliwia on regulację wszystkich parametrów monitora z poziomu systemu Windows - za pośrednictwem klawiatury i myszki. W połączeniu z możliwościami jakie daje port RS-232C, jest to szansa na wygodne i precyzyjne zarządzanie nawet całą ścianą monitorów. Nowości technologiczne i wygoda obsługi idą w parze z łatwością instalacji. Monitor jest zgodny ze standardami montażu VESA, a zdejmowana obudowa pozwala go wkomponować w każde środowisko.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ja poprosze 3 takie do matroxa triplehead :-) (autor: guess2good | data: 3/07/03 | godz.: 11:26)
    a poza tym ciekawe czy to klasa I ... i jakie maja zasady w sprawie hot i dead pixeli.

  2. ;-))))))))))) (autor: Hitman | data: 3/07/03 | godz.: 11:57)
    Cyt. "Na uwagę zasługuje też niezwykle krótki czas reakcji matrycy - 25 ms. To wynik lepszy niż w wypadku większości monitorów biurkowych" mam nadzieje że chodzi o monitory lcd inaczej lol

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.