Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Piątek 4 lipca 2003 
    

MSI KT6 Delta na KT600


Autor: DYD | źródło: MSI | 01:07
(5)
MSI, jeden ze światowych producentów płyt głównych, wprowadza do swojej oferty MSI KT6 Delta, płytę z Socket A, bazującą na chipsecie VIA KT600 i nowym mostku południowym VIA - VT8237. Płyta wspiera najnowsze procesory AMD Athlon XP, Athlon i Duron w tym magistralę 400MHz FSB (Front Side Bus). Posiada 3 gniazda DIMM które obsługują do 3GB pamięci DDR400 (PC3200), DDR333 (PC2700) i DDR266 (PC2100) SDRAM. Wyposażona jest również w obwód diody termicznej, która zapobiega uszkodzeniu procesorów AMD Athlon XP poprzez przegrzanie wynikłe na skutek wadliwej pracy jednostki chłodzącej.

Poza slotem AGP 8x, oraz pięcioma slotami PCI, KT6 Delta jest dostarczana z programami Live Update 2 i CoreCenter. Aby zwiększyć prędkość i bezpieczeństwo dysku, wbudowany kontroler Promise RAID (opcja) może połączyć się z wbudowanym VIA RAID, wspierając RAID 0, 1, 0+1. Nawet z samym VIA RAID, możesz zbudować zapasowy klaster dyskowy zabezpieczając się przed awariami. Jako opcja dostępny jest wbudowany kontroler LAN Broadcom Gigabit lun 10/100M. KT6 Delta obsługuje dyski Serial ATA i posiada zintegrowany 5.1 kanałowy kontroler audio. Cena i dostępność w Polsce jeszcze nie jest znana.

Znany z płyt dla procesorów Intel - MSI 865PE Neo2 i 875P Neo płyt - układ CoreCell, zawiera cztery technologie: Speedster, BuzzFree, PowerPro i LifePro.

Technologia Speedster zawiera bardzo elastyczne funkcje BIOSu specjalnie dla overclockerów, włączając w to asynchroniczny tryb FSB i częstotliwości pamięci, oraz możliwość zwiększania woltażu pamięci o każde 0.05V i 0.0125V dla rdzenia Vcore.

Technologia BuzzFree pozwala na automatyczne sprawdzanie obciążenia i temperatury systemu przed zmianą szybkości wiatraczka.

PowerPro to technologia, która pozwala na oszczędne zarządzanie energią, oraz zmniejszenie poboru mocy o 67%. Zapewnia stabilność płyty głównej i zwiększa możliwości overclockerów.

Technologia LifePro przedłuża życie płyty głównej, procesora i chłodzenia poprzez utrzymywanie ich w najlepszych warunkach. Rozpoznawaj i zarządzaj obciążeniem płyty systemowej. Wyeliminuj najbardziej niebezpieczne czynniki i bądź zabezpieczony przez awariami systemu.

CoreCenter™ jest automatycznym programem wyłącznie oferowanym przez MSI. Łączy on w sobie funkcję z dobrze znanego oprogramowania PC Alert™ i Fuzzy Logic™. CoreCenter™ może automatycznie ustawić prędkość procesora i Vcore karty AGP do ich najlepszych wartości. Ponadto, oprogramowanie to monitoruje temperaturę procesora, systemu, prędkość wentylatorów i innych komponentów redukując możliwości ewentualnych uszkodzeń systemu.

Live Update™ 2 - Posiada zintegrowane MSI™ Live BIOS™, Live Driver™, Live VGA BIOS™, Live VGA Driver™ i Live Utility™ w jedną aplikację służącą do automatycznych uaktualnień BIOSu i sterowników. Doświadczeni użytkownicy mogą wybrać czas, w którym ma nastąpić aktualizacja poszczególnych komponentów, a także otrzymywać informacje o nowych produktach MSI.

Super Pack - pakiet oprogramowania 6 w 1 (tylko w wersji FIS2R) zawierający:

1. Adobe Photoshop Album SE: Szybki i prosty sposób na organizowanie twoich obrazów.
2. WinDVD 4: Wesja Dolby 6 kanałowa wspiera jakość dźwięku do 5.1 kanałowego stereo
3. WinRip 2: Wspiera do 6 kanałów audio i wiele formatów - MP3, WMA, WAV i MIDI.
4. Virtual Drive 7 Pro Version: Zduplikuj cały dysk CD na dysk twardy jako wirtualny napęd.
5. RestoreIT! 3 Pro. Version: Przywróć cały system z pojedynczego pliku lub z dysku CD.
6. Media Ring: Prowadź rozmowy telefoniczne o wysokiej jakości poprzez Internet.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. no jestem... (autor: konraf | data: 4/07/03 | godz.: 07:16)
  ...ciekaw jak z ceną w porównaniu do nForce2.

 2. Poza ceną (autor: flako | data: 4/07/03 | godz.: 09:09)
  to jeszcze liczy się wydajność i stabilność - ciekawe jak tu wypada porównanie z nforce2

 3. Płyty MSI nie są złe... (autor: URAN | data: 4/07/03 | godz.: 11:21)
  ... a na dodatek jest trochę użytecznego oprogramowania! Niestety wydajność KT600 jest nieco niższa niż nForce2. Ale jak na obsługę tylko jednego kanału pamięci jest bardzo dobra. Pozostaje tylko problem ceny. Jeżeli te płyty będą wyraźnie tańsze od płyt z nForce2, to mają szanse. Nie każdy potrzebuje top wydajność. Pozdroowka!

 4. wydajność ?!? (autor: artih | data: 4/07/03 | godz.: 11:36)
  W pierwszych testacj jakie widziałem KT600 jest od 2-5% szybsza od nForca więc ... ?
  Cana ma być niższa. Mam KT3 Ultra i czakałem na nowy chipset VIA ... wkońcu jest !


 5. Oj coś mi si e wydaje że nforce jest mocniejszy (autor: NIGHT9 | data: 8/07/03 | godz.: 11:11)
  poczekamy zobaczymy....

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.