Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 17 lipca 2003 
    

Nowe monitory medyczne Eizo


Autor: DYD | źródło: Alstor | 12:47
Eizo wprowadziło do swojej oferty dwa nowe monitory medyczne o symbolach RadiForce G51 i G31. Obydwa monitory wyświetlają 3061 odcieni szarości (w 10-bitowej skali), z czego równocześnie mogą pokazać 1024. Dzięki temu obraz jest jeszcze bardziej wyraźny, umożliwiając dokładniejszą diagnostykę w badaniach mammograficznych, radiologii komputerowej i cyfrowej. Model RadiForce G51 posiada ekran o przekątnej 21,3" z 5-megapikselową matrycą, plamką o wielkości 0,165 mm i rozdzielczością 2048x2560. Jasność monitora określana jest na 700 cd/m2, a kontrast na 600:1. Model produkowany jest w dwóch wersjach: clearbase i bluebase. Natomiast RadiForce G31 to 3-megapikselowy monitor o przekątnej ekranu 20,8", mający rozdzielczość 1536x2048, plamkę o wielkości 0,207, jasność 600 cd/m2 i kontrast 600:1.

Obydwa modele mają bardzo szerokie - 170° kąty widzenia zarówno w poziomie, jak i pionie umożliwiając obserwowanie zdjęć na ekranie kilku osobom na raz. Zastosowany w nowych modelach opatentowany przez Eizo układ "drift correction" zapewnia stabilność jasności ekranu po włączeniu monitora lub po wyjściu ze stanu oczekiwania. Jako niezbędny dodatek do monitorów medycznych Eizo oferuje specjalizowane karty graficzne. Dotąd były to karty z serii VREngine. Ponieważ jednak umożliwiają one tylko wyświetlanie odcieni szarości w skali 8-bitowej, producent zdecydował się na wprowadzenie do sprzedaży kart z nowej serii MED, które zapewnią maksymalną funkcjonalność nowych modeli (m.in. wyświetlanie szarości w skali 10-bitowej).

Dodatkowo, przy zakupie monitorów medycznych należy wziąć pod uwagę również nabycie zestawu do kalibracji GX1. Jest on zgodny ze standardem DICOM 14 (Digital Imaging and Communications in Medicine).

Nowe monitory mają cienkie, zaledwie 24 mm obramowanie ekranu, umożliwiające łączenie ich w konfiguracje kilkupanelowe. Dostępne są specjalne ramiona, na których można zamontować monitory i umieścić je w najdogodniejszych miejscach. Jest to możliwe, ponieważ zasilacze zostały wbudowane
w obudowy.

Monitory pojawią się w sprzedaży w sierpniu. Niestety nie są jeszcze znane ich ceny.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.