Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 21 lipca 2003 
    

Szybka matryca Nikona


Autor: DYD | źródło: 4Press / DPR | 17:33
(2)
Nikon opracował nowy typ matrycy dla aparatów cyfrowych. Rozwiązanie LBCAST przypomina technologię CMOS, jednak nowe sensory są aż dwukrotnie szybsze. Matryca LBCAST zawiera te same elementy półprzewodnikowe co sensor CMOS, jednak posiada uproszczoną budowę pikseli. Pozwala to na zmniejszenie fizycznych wymiarów sensora, uzyskanie wyższych rozdzielczości oraz szybszą pracę układu. Zwiększenie powierzchni foto-diod zaowocowało też poprawą kontrastu i odwzorowania kolorów.

Technologia LBCAST pozwala na wykonywanie zdjęć najwyższej rozdzielczości z szybkością 8 klatek na sekundę. Znajdzie zastosowanie w cyfrowych lustrzankach Nikona. Masowa produkcja rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Produkcją płytek LBCAST zajmą się podwykonawcy, jednak ostatnie stadium produkcji - wyposażenie matrycy w mikro-soczewki i filtry kolorystyczne - Nikon wykona już w swoich zakładach. Pierwsze matryce LBCAST będą oferować rozdzielczość 4 megapiskele.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. cmos ? (autor: RusH | data: 21/07/03 | godz.: 20:00)
    zamiast ccd ? ciekawe ile luxuf bedzie trzeba o dobrego zdjecia .. pewnie znowu sie cofniemy do opalania sie halogenami zeby cos bylo widac

  2. cmos (autor: h-doc | data: 21/07/03 | godz.: 21:42)
    na tak - znowu CMOS. Rush - zajrzyj do specyfikacji cyfrowych lustrzanek Canona - też mają CMOSy i to nawet z niezłym zakresem czułości. Mnie jednak intryguje jedna nieścisłość - z jednej strony nowa technologia "pozwala to na zmniejszenie fizycznych wymiarów sensora" a z drugiej "zwiększenie powierzchni foto-diod zaowocowało też poprawą kontrastu i odwzorowania kolorów".

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.