Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 21 lipca 2003 
    

Wydajny DeskNote ECS


Autor: DYD | źródło: 4Press / DigiTimes | 21:13
(1)
ECS zaprezentowało w piątek nowy model komputera DeskNote, który posiada możliwości porównywalne z tradycyjnymi notebookami, a jest od nich znacznie tańszy. Urządzenie to zaprojektowane jest dla "wielozadaniowych" użytkowników, którzy potrzebują gotowego do pracy (lub zabawy) komputera, niezależnie od tego czy znajdują się w domu, w pracy, czy w dowolnym innym miejscu. DeskNote A530, którego "mózgiem" jest procesor Transmeta 1 GigaPro z 512KB pamięci cache L2, wyposażony jest w technologię LongRunTMPower Management - obniżającą energochłonność urządzenia, oraz oprogramowanie Code Morphing.

Elegancka, cienka, stylizowana, aluminiowa obudowa DeskNote A530 to nie jedyne cechy tego urządzenia, które sprawiają że warto zwrócić na niego uwagę. Komputer ten nie posiada wentylatorów, dzięki zaawansowanemu systemowi zasilania procesora, co sprawia że układ generuje tylko nieznaczną ilość ciepła. Brak wentylatorów oznacza także, zmniejszenie poziomu hałasu generowanego przez komputer. System zasilania komputera z baterii - umożliwiający ciągłą pracę przez 2 godziny, z możliwością rozbudowy do 4 godzin - sprawia, że urządzenie nie wymaga stosowania okablowania. Co więcej, DeskNote A530 jest zgodny z technologią Wi-Fi, co w połączeniu z szybko rosnącą liczbą punktów dostępowych, umożliwia bezprzewodowe korzystanie z Internetu.

DeskNote A530 jest wyposażony w 128MB pamięci PC133 SDRAM, które może być rozszerzone do 384 MB. 14,1-calowy ekran LCD XGA pracuje w rozdzielczości 1024 x 768. W komputerze zastosowano rdzeń graficzny SiS 315E. Urządzenie ECS komunikuje się dzięki zintegrowanej dwukanałowej karcie Ethernet Realtek 8100B, posiada modem 56K V.90 podłączony do gniazda mini PCI, 4złącza USB 2.0, oraz napęd optyczny CD-ROM, DVD-ROM lub napęd combo (DVD-ROM+CD-RW).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ciekaweee (autor: BusteR | data: 22/07/03 | godz.: 13:44)
    Ile to kosztuje :>

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.