Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 22 lipca 2003 
    

Dobre wyniki sprzedaży komputerów


Autor: DYD | źródło: 4Press / Vnunet | 16:20
Jak podaje Gartner, wskaźnik wzrostu ogólnoświatowej sprzedaży komputerów po raz pierwszy od trzech lat był dwucyfrowy. W drugim kwartale 2003r. sprzedano 32,8 mln sztuk komputerów, co stanowi 10% wzrost w porównaniu z wynikiem z analogicznego okresu roku ubiegłego. Motorem napędowym rynku były przede wszystkim silnie konkurencyjne ceny sprzętu. "Branża komputerowa osiągnęła lepsze wyniki niż się spodziewano, co może sugerować że kondycja rynku się poprawia”- powiedział Charles Smulders, wiceprezes platformy komputerowej Gartnera. Jednak analityk obawia się, że dalszy wzrost rynku silnie zależy od ogólnej kondycji ekonomicznej i jej oddziaływania na długość cykli modernizacyjnych w firmach. A budżety firm amerykańskich nadal pozostają mocno ograniczone.

Jak twierdzi Gartner, światowy lider wśród sprzedawców komputerów - firma Dell – zanotował najsilniejszy wzrost sprzedaży, osiągając zwiększenie sprzedaży na poziomie 29,5%. Pozostałe trzy przewodzące na rynku firmy - HP, IBM i Fujitsu – osiągnęły także wyższy wzrost niż średni poziom branży. W opinii Gartnera, wzrost sprzedaży IBM-a jest dobrym wskaźnikiem, który może oznaczać że rozwija się segment sprzedaży biznesowej.

Analizując dane pod kątem regionów, Smulders powiedział, że wszystkie regiony zanotowały wzrost sprzedaży w porównaniu z rokiem ubiegłym. Obszar Europy, Środkowego Wschodu i Afryki oraz Ameryka Łacińska zanotowały wyższy wzrost niż zakładano. Nieco gorzej wypadła strefa Azji i Pacyfiku, gdzie wpływ na mniejszy przyrost sprzedaży miała przede wszystkim epidemia SARS.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.