Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 28 lipca 2003 
    

Niedobory dostaw wyposażenia "cyfrówek"


Autor: DYD | źródło: 4Press / AsiaBizTech | 12:14
(2)
Gwałtownie rosnąca sprzedaż cyfrowych aparatów fotograficznych sprawia, że producenci matryc CCD nie są w stanie zaspokoić zapotrzebowania rynku, co wywołuje niedobory dostaw tych elementów i opóźnia premierę nowych urządzeń. Jak przyznaje przedstawiciel Casio – „Firma, w stosunku do zapotrzebowania, jest w stanie do końca sierpnia zdobyć tylko 70% matryc CCD, w wyniku czego będzie musiała ograniczyć produkcję cyfrowych aparatów fotograficznych”. W związku z niedoborem tych elementów niektóre firmy opóźniają datę premiery nowych modeli aparatów, m.in. Olympus Optical dwukrotnie już przesuwał datę wypuszczenie nowego aparatu odznaczającego się rozbudowaną możliwością powiększania obrazu i zwiększoną wodoszczelnością urządzenia. Także Fuji Photo Film przesunęło na październik datę wprowadzenia do sprzedaży nowego modelu, pierwotnie zaprezentowanego już w lutym tego roku.

Jak podaje organizacja Camera & Imaging Products Association, azjatyccy producenci aparatów cyfrowych w ubiegłym roku wyprodukowali 24,55 mln sztuk tych urządzeń, o 66% więcej niż w roku 2001. Plany tegorocznej produkcji zakładają wyprodukowanie 45 mln sztuk, wliczając w to produkcję Sony - zakładana wielkość wynosi 10 mln sztuk, oraz Canona, które planuje wypuścić w tym roku 8 mln stuk nowych aparatów cyfrowych.

Sony – największy na świecie producent matryc CCD, jest gotowe do zwiększenie miesięcznej produkcji tych elementów w fabryce w Kumamoto z 3,5 mln sztuk na początku tego roku do 7,2 mln w sierpniu. Od września zaś, firma planuje dalszy wzrost produkcji o kolejne 1-2 mln matryc. Dzięki tak znacznej ekspansji produkcji, firma zwiększy swój udział w rynku matryc CCD z 50% do 60%.

Matryce CCD to nie jedyny podzespół, na którego zapotrzebowanie jest większe, niż możliwości produkcyjne producentów. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku komputerowych optycznych napędów z funkcjami DVD, służących do przechowywania dużych ilości danych. Tego roczne zapotrzebowanie na te elementy może wzrosnąć o 300-400%, osiągając wielkość 18 mln sztuk. Choć producenci tych urządzeń stopniowo zwiększają produkcję, to jest raczej mało prawdopodobne, aby byli w stanie pokryć całkowite zapotrzebowanie na te urządzenia.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. CCD (autor: mateoo | data: 29/07/03 | godz.: 23:02)
    A to ciekawe!!Tam w Azji nie wyrabiają w zakrętach z produkcją a u nas z inną produkcją - afer w sejmie.I jak ma zniknąć bezrobocie?

  2. ccd (autor: mateoo | data: 29/07/03 | godz.: 23:10)
    A może by tak w Polsce produkować te matryce...?Wszak mamy szerokie tory i dostęp do Azji- tak prznajmniej twierdzi min.pol i może wtedy rozpocznie sie boom gospodarczy?Chyba ,że Czesi pociągną tory...E - to wtedy koniec marzeń o boomie ...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.