Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 29 lipca 2003 
    

Internet w Fiacie


Autor: DYD | 11:18
(2)
Firma 3Com wspólnie z włoskim producentem samochodów Fiat Auto, przedstawiła dziś nową koncepcję samochodu, który wyposażony jest w bezprzewodową technologię sieciową klasy enterprise firmy 3Com. Umożliwia ona pasażerom dostęp do Internetu, oferowanego na stacjach serwisowych, parkingach samochodowych i w miastach, gdzie istnieją bezprzewodowe punkty dostępu "hot-spot".System Wi-Fi instalowany w modelu Lancia Pherda, zaprezentowano po raz pierwszy na targach Diva 2003. Oferuje on szerokopasmowy dostęp do Internetu przez multimedialny system auta, na tym samym poziomie funkcjonalności, jakie daje łącze w biurze lub w domu. Zaawansowane rozwiązanie Wi-Fi firmy 3Com, zintegrowane jest z systemem AWAutoPC - z bezprzewodową klawiaturą - zaprojektowanym przez firmę AWA, partnera firmy 3Com. Technologia Wi-Fi służy nie tylko do łącznia pojazdów z bezprzewodowymi stacjami lub hot - spotami. Daje również możliwość tworzenia bezprzewodowych sieci LAN wewnątrz samochodu tak, by pasażerowie mogli łączyć się z Internetem lub wymieniać pliki między sobą oraz mieli dostęp do różnych aplikacji np. bezprzewodowych systemów bezpieczeństwa video, informacji o natężeniu ruchu czy map drogowych.

"Ekonomiczne i proste w użytkowaniu systemy Wi-Fi firmy 3Com rozszerzają możliwości zastosowania systemów bezprzewodowych o np. zakupy przez Internet, sprawdzanie rynku giełdowego czy też udział w video konferencji z tylnego siedzenia samochodu", mówi Marcelo Peuriot, country menadżer 3Com Iberia. "Pojawianie się nowych, bezprzewodowych punktów dostępu hot - spot, w połączeniu z nowymi usługami dostępnymi na parkingach i stacjach serwisowych, kreuje zapotrzebowanie rynku na oferowanie usług interaktywnych użytkownikom mobilnym".

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Wewnętrzny LAN (autor: ZGreG | data: 29/07/03 | godz.: 11:26)
    i goście w czasie jazdy pomykają w Doom'a III... Już widzę efekt tego na drodze (-: Doom w realu...

  2. szkoda, ze... (autor: Banan | data: 29/07/03 | godz.: 14:07)
    zwolnilem sie z fiata, 3 latka tam spedzilem. teraz byloby fajnie sobie ponaprawiac i przy okazji troszke potestowac sprzecik :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.