Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 29 lipca 2003 
    

Dell zmienia startegię


Autor: DYD | źródło: 4Press / DigiTimes | 16:05
Jak przewidują specjaliści, Dell zmieni swoją strategię sprzedaży notebooków dla klientów korporacyjnych i odejdzie od modeli z ekranem 14,1-calowym ku urządzeniom z 15-calowym wyświetlaczem. Firma prawdopodobnie zdecyduje się także na wypuszczanie modeli z ekranami w obu wielkościach przekątnych. Nowe notebooki, które mają zastąpić dotychczasowe modele z 14,1-calowymi ekranami, będą miały swoją premierę w pierwszym kwartale przyszłego roku. Obecnie w ofercie Dell’a nie ma odpowiedników tych urządzeń z 15-calowym monitorem.

Zapowiedzi Della są szeroko odbierane jako test modeli 15-calowych, skierowanych na rynek klientów korporacyjnych, obecnie głównie zdominowany przez modele z 14,1-calowymi ekranami. Jak twierdzą specjaliści, sukces nowej strategii Della może zaowocować znacznym wzrostem dynamiki sprzedaży w segmencie paneli ciekłokrystalicznych. Jak twierdzą azjatyccy producenci notebooków, proporcje pomiędzy modelami komputerów z 14,1- i 15-calowym ekranem wynoszą 6:4 lub 7:3. To właśnie te dysproporcje stały się głównie przyczyną decyzji Della. Aktualnie modele z 15-calowym ekranem są droższe o około 15-20 USD, ale jak twierdzą specjaliści, do końca przyszłego roku wartość ta może zmaleć do 10USD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.