Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 30 lipca 2003 
    

Płyty główne: optymistyczne prognozy


Autor: DYD | źródło: 4Press / DigiTimes | 15:37
Jak donosi serwis DigiTimes, tajwańscy producenci płyt głównych są optymistycznie nastawieni, jeżeli chodzi o prognozy sprzedaży płyt pod intelowskie procesory. Jest to związane z zapowiedzią kolejnej obniżki cen Celeronów, oraz znacznym zainteresowaniem procesorami Pentium 4 z 800MHz szyną FSB. 24 sierpnia to nieoficjalna data obniżek cen procesorów Celeron w wersji biurkowej. Nowe ceny poszczególnych wersji tego procesora wynoszą odpowiednio 2,6GHz – 89 USD, 2,5GHz - 83 USD, 2,4GHz – 79 USD, 2,2GHz – 69 USD, 2,1GHz 69 USD i 2,0GHz 64USD. Tylko ceny dwóch modeli nie ulegną zmianie. Będą to wprowadzany do sprzedaży procesor Celeron 2,7GHz za 103 USD i układ 2,3GHz, który będzie kosztował 79 USD. Zapowiedzi te potwierdzają wcześniejsze doniesienia, iż Intel zdecyduje się na premierę najszybszego Celerona dopiero w trzecim kwartale 2003r., w celu rozbudzenia rynku procesorów.

Od początku lipca, szczególnie dobrą sprzedażą cieszą się płyty główne do komputerów biurkowych pod procesory Penitum 4 z chipsetem Intel 865, co wynika z korzystnego stosunku ceny do wydajności, oraz umiejętnej polityki dostaw. Na razie nie zapowiada się na obniżkę cen biurkowej wersji procesorów Pentium 4.

Intel ogłosił także datę rozpoczęcia sprzedaży producentom płyt głównych pierwszej partii chipsetów 848P – będzie ona miała miejsce w dniach 11-22 sierpnia. Cena tych chipsetów wyniesie około 28- 29 USD. Producenci płyt głównych mają nadzieje, że pierwsze urządzenia z tym chipsetem pojawią się w sprzedaży od połowy września.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.