Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 30 lipca 2003 
    

Oficjalna premiera IC7-MAX3


Autor: DYD | 17:45
(1)
O płycie już informowaliśmy w piątek, a dziś prezentujemy szerszą, oficjalną notkę z polskiego oddziału Abita. Najnowsza płyta główna ze sławnej serii MAX wyposażona jest w najnowsze rozwiązania ABIT Engineered. IC7-MAX3 udostępnia możliwości niespotykane na pokładzie "zwykłej" płyty głównej dla komputerów klasy desktop. Płyta ta to szczególny kąsek dla użytkowników wymagających maksymalnego bezpieczeństwa przechowywanych danych, bądź też możliwości korzystania z dużych zasobów pamięci masowej. IC7-MAX3 obsługuje bowiem 6 kanałów Serial ATA RAID (2 kanały za pośrednictwem chipsetu płyty głównej + 4 za pomocą kontrolera Silicon Image 3114), w skład wyposażenia wchodzi również najnowsze rozwiązanie z serii ABIT Engineered - Secure IDET. Najbardziej ekscytującą cechą IC7-MAX3 jest jednak przede wszystkim system OTEST będący efektem najbardziej zaawansowanej technologii chłodzenia, jaką zastosowano kiedykolwiek w konstrukcji płyty głównej. Oryginalny system OTES użyty do chłodzenia kart graficznych Abita przekonstruowano, by chłodził najgorętsze obszary płyty: regulatory napięcia PWM i znajdujące się tam układy MOSFET oraz kondensatory. W ostatnich latach wprowadzono wprawdzie rozwiązanie w postaci aktywnego chłodzenia mostka północnego, ale nie poczyniono żadnych kroków, by obniżyć temperaturę pracy układów PWM. Tutaj właśnie wkracza system OTES, który chłodzi wymienione elementy i wyrzuca rozgrzane powietrze na zewnątrz obudowy peceta.

Przystępując do prac nad generacją MAX3, inżynierowie firmy ABIT uważnie przysłuchiwali się użytkownikom, którzy pytali między innymi o rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo przechowywanych danych. Podłączany do dysku moduł Secure IDE wyposażony jest w specjalny dekoder. Bez odpowiedniego klucza zawartość "twardziela" nie może zostać przez nikogo odczytana - hakerzy i informatyczni złodzieje nie będą mieli dostępu do przechowywanych na dysku danych, nawet, jeśli wyjmą go z Twojego komputera i podłączą do innego.

Dzięki wbudowanemu gigabitowemu kontrolerowi LAN Intel PRO/1000 CT użytkownicy płyty ABIT IC7-MAX3 otrzymują do swojej dyspozycji "podkręcony" LAN. Układ firmy Intel zwiększa szybkość przesyłania danych nawet o 50%, w praktycznych zastosowaniach oznacza to zysk rzędu 30%. IC7-MAX3 jest przygotowany i nastrojony do tego by "zagrzmieć". Dzięki technologii Game Acceleration Technology użytkownicy mają do wyboru trzy tryby pracy - Turbo, Street Racer oraz F1 - które umożliwiają zwiększenie wydajności nawet o 17%. ABIT udostępnia "z marszu" wejściowe i wyjściowe gniazda S/PDIF - zapewniają one przesyłanemu dźwiękowi wysoką jakość.

Pudło z płytą IC7-MAX3 wyładowane jest po brzegi dodatkowym wyposażeniem, w tym 4 kablami SATA oraz 2 okrągłymi kable IDE, które zapewnią Ci pewne połączenie z wykorzystywanymi przez Ciebie napędami pamięci masowej, a także ułatwią obieg powietrza wewnątrz obudowy peceta. Wśród dołączonych akcesoriów znajdują się też dodatkowe wyprowadzenia gniazd połączeniowych oraz wymieniony wcześniej moduł Secure IDE, a także rozgałęźniki/konwertery dla kabli zasilających.

Pozycjonowanie produktów na rynku wg Abita:

GigaSystem bez granic: teraz nawet sieć LAN jest o 30% szybsza!
IC7-MAX3: 3 gniazda Firewire, 8 portów USB 2.0, Intel PRO Gigabit LAN, AGP8X PRO oraz optyczne wejście i wyjście
S/PDIF. Udostępnia opracowane w ramach programu ABIT Engineered rozwiązania: system chłodzenia OTES i Secure IDE, 6
kanałów Serial ATA RAID 0/1, 4-fazowe zasilanie, FanEQ oraz podkręcanie GigaSystem

GigaSystem: teraz nawet sieć LAN jest o 30% szybsza!
IC7-G czyli IC7-MAX3 bez systemu chłodzenia OTES oraz modułu Secure IDE, 4 kanały Serial ATA RAID

GigaSystem: poznaj zalety FSB 1+ GHz
IC7 czyli IC7-G bez dodatkowego kontrolera Serial ATA RAID (udostępnia jednak dwa kanały Serial ATA RAID obsługiwane przez układ ICH5-R) oraz kontrolera gigabitowej sieci LAN

Esencja podkręcania
BH7: dla tych, którzy poszukują płyty głównej na bazie chipsetu Intel 845PE. BH7 to czysta esencja podkręcania wyposażona w 4-fazowe zasilanie. Płyta zaprojektowana przez Overclockerów dla Overclockerów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. wow! (autor: Jozepchine | data: 30/07/03 | godz.: 19:47)
    doczekalem się! coś wspaniałego, tylko kiefy mnie będzie stać albo kiedy wygram na loterii? a co tam. ważne że jest! to sie liczy, bo takie chwile cieszą...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.