Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 8 sierpnia 2003 
    

Chiny największym producentem notebooków


Autor: DYD | źródło: 4Press / ZDNet | 16:22
Analizy kolejnych segmentów rynku elektronicznego nie pozostawiają złudzeń: za kilka lat chyba każde urządzenie podłączane do prądu będzie pochodzić z Chin. Specjaliści z IMS Research opublikowali właśnie raport z którego wynika, że jeszcze w tym roku Tajwan przestanie być największym światowym producentem komputerów przenośnych. Zgadnijcie, kto zostanie nowym liderem... Produkcja notebooków w Chinach dynamicznie rośnie i w tym roku osiągnie poziom 20 mln sztuk. Oznacza to, że co drugi komputer przenośny wyprodukowany w tym czasie na świecie będzie nosić napis „MADE IN CHINA”. Dotychczasowym liderem produkcji był Tajwan, jednak zamiana miejsc ma tylko znaczenie symboliczne - w kwestiach ekonomicznych zmieni się niewiele. Większość chińskich fabryk sprzętu komputerowego należy bowiem do firm z Tajwanu.

W Chinach odbywa się produkcja i proste prace projektowe, a skomplikowanymi badaniami i zarządzaniem zajmuje się wykwalifikowana kadra pracująca w centralach firm zlokalizowanych poza Krajem Środka – głównie na Tajwanie. Chińską (a więc i światową) stolicą produkcji notebooków są okolice położonego nieopodal Szanghaju miasta Suzhou. Swoje zakłady ma tam 700 firm z Tajwanu, w tym tacy giganci jak Uniwell Computer, Acer i Mitac. W tym roku w prowincji Suzhou powstanie blisko 10 mln notebooków. Branża elektroniczna zdominowała w ostatnich latach przedsiębiorczość w tym wschodnim regionie Chin. Wcześniej Suzhou było regionem typowo turystycznym, a poza Azją jego nazwa regionu była kojarzona głównie z tytułem filmu Lou Ye, który wygrał kilka europejskich festiwali filmowych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.