Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 11 sierpnia 2003 
    

Karta dla entuzjastów Gainwarda


Autor: DYD | źródło: 4Press / Xbit-labs | 22:53
Gainward zaprezentował kartę graficzną Gainward CoolFX PowerPack! Model Ultra/1600 XP Golden Sample, dedykowaną dla entuzjastów grafiki i maniaków 3D. Określana mianem "zawrotnej" karta Gainward CoolFX PowerPack! Ultra/1600 XP Golden Sample, oparta jest na rdzeniu graficznym nVidii GeForce FX 5900 Ultra, który może być podkręcony do częstotliwości ponad 500MHz. Urządzenie posiada 256MB pamięci DDR SDRAM, której maksymalna częstotliwość taktowania zegara wynosi 950MHz. Karta ta posiada złącze VIVO, jednak podstawową zaletą tego urządzenia jest oczywiście system wodnego chłodzenia Gainward CoolFX. Jak zapewnia Gainward, chłodzona wodą karta jest absolutnie niezawodna, bardzo wydajna i niezwykle cicha. Producentem tego urządzenia jest firma Stammham, niemiecki oddział Innovatek, firmy znanej na rynku z opracowywania systemów chłodzenia wodą. Pompę wodną, która ma gwarantowany 10-letni okres działania, zapewniła firma Eheim.

Gainward CoolFX PowerPack! Ultra/1600 XP Golden Sample jest już dostępna w sieci dystrybutorów Gainward, w cenie 899 Euro (z VAT-em). W ofercie firmy jest tez model karty bez systemu chłodzenia wodą, który może pracować z maksymalną częstotliwością 470/900MHz odpowiednio dla rdzenia i pamięci, którego cena to 699 Euro.

Obecna premiera ma miejsce pięć lat po tym, jak na rynek trafiła podobna karta graficzna 3dfx Voodoo2 SLI, która kosztowała wówczas oszałamiające 700 USD. Ci którzy zdecydowali się ją zakupić, często byli traktowani jak szaleńcy. Czy podobnie będzie i teraz? Na odpowiedz będzie trzeba poczekać do momentu opublikowania pierwszych wyników sprzedaży.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.