Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 12 sierpnia 2003 
    

Mniejsza obudowa, nowy interfejs


Autor: DYD | źródło: 4Press / CNET | 18:19
Seagate jeszcze w tym tygodniu zaprezentuje nowy typ dysków twardych dla serwerów. Będą one wyposażone w 2,5-calowe talerze oraz interfejs Serial Attached SCSI (SAS). Dyski, które będzie można kupić już w przyszłym roku, mają zaoszczędzić miejsce w obudowie serwerów i poprawić wydajność tych maszyn. Od lat dyski montowane w serwerach mają szerokość 4 cali (choć średnica używanych talerzy waha się od 2,5 do 3 cali). Nowe produkty mają być od nich aż 70% mniejsze – cały napęd będzie mieć wielkość talii kart. Dzięki temu możliwa będzie budowa mniejszych serwerów, a ich producenci będą mogli łatwiej kontrolować przepływ ciepła w obudowie. W jednym serwerze będzie też można pomieścić więcej dysków, w czym pomogą nie tylko mniejsze gabaryty, ale też nowy interfejs.

SAS ma zastąpić w profesjonalnych systemach połączenia SCSI. Pozwala na podłączenie większej liczby urządzeń – SCSI umożliwia budowę systemu składającego się z maksymalnie 14 dysków, SAS pozwoli podwoić tę liczbę. W dyskach SAS stosowane są też cieńsze i bardziej elastyczne od taśm SCSI kable.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.