Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 13 sierpnia 2003 
    

Nowości firmy Iomega


Autor: DYD | źródło: 4Press / The Register | 14:48
(1)
Firma Iomega powraca na rynek przenośnych dysków twardych prezentując system Removable Rigid Disk (RRD). 2,5-calowy dysk umieszczony w obudowie wielkości talii kart pomieści w trybie nieskompresowanym 35GB danych. Napęd pozwalający na odczyt dysków RRD będzie montowany w standardowym 3,5 calowym slocie obudowy komputera. Nowy system Iomegi ma być alternatywą dla taśmowych systemów tworzenia kopii bezpieczeństwa. Według producenta będzie od nich tańszy, bardziej niezawodny i szybszy – nagranie 20GB danych zajmie 10 minut. Maksymalna szybkość transferu danych to 22MB/sekundę. Po włączeniu kompresji wartość ta ulegnie podwojeniu, a na dysku będzie można zapisać aż 70GB. Co ciekawe, napęd dysku jest wbudowany w nośnik, a nie stację odczytująco-zapisującą. Dzięki temu nośnik będzie mniej podatny na zabrudzenia. System RRD trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Doniesienia o nowym produkcie Iomega to kolejny sygnał, że ta przeżywająca w ostatnich latach ciężkie chwile firma znów jest aktywna. W lipcu Iomega zapowiedziała napędy na miniaturowe dyski DCT o pojemności 1,5GB. Nieco wcześniej poinformowała o planach zwolnienia 200 pracowników. Nie jest tajemnicą, że odkąd upowszechniły się nagrywarki CD-RW, oryginalne produkty Iomegi na rynku masowym sprzedają się bardzo słabo.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ciekawe jaka cena... (autor: metacom | data: 13/08/03 | godz.: 15:51)
    bo ostatno chcialem sobie kupic naped ZIP 750 do przenoszenia dancyh ale bardziej sie oplaca kupic nagrywarke zewnetrzna...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.