Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 13 sierpnia 2003 
    

Dobry rok Western Digital


Autor: DYD | 18:02
Western Digital zakończył w czerwcu kolejny rok fiskalny. Koncern osiągnął znaczny wzrost obrotów oraz powiększył zysk. Wyniki kwartalne. Obroty firmy w czwartym kwartale finansowym (który zakończył się 27 czerwca br.) wyniosły 680 mln dolarów. W tym okresie firma sprzedała 10,5 miliona sztuk dysków, osiągając dochód netto na poziomie 48,8 mln dolarów (23 centy na akcję). Zysk z uwzględnieniem poniesionych inwestycji i po potrąceniach podatkowych wyniósł 3,3 mln dolarów. Takie wyniki oznaczają 26-procentowy wzrost obrotów i 31-procentowy ilościowy wzrost sprzedaży urządzeń w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Firma osiągnęła wtedy obroty na poziomie 541 mln dolarów sprzedając około 8 mln dysków z dochodem netto równym 13,1 mln dolarów (7 centów na akcję).

W zakończonym w czerwcu br. roku fiskalnym, Western Digital osiągnął obroty na poziomie 2,7 miliarda dolarów, czyli o 26 proc. więcej niż rok wcześniej, wypracowując 200 mln dolarów zysku (97 centów na akcję). Natomiast w poprzednim (czyli zakończonym w czerwcu 2002 roku) roku finansowym, firma osiągnęła 2,2 miliarda dolarów obrotów i 65 mln dolarów zysku (34 centy na akcję).

Matt Massengill prezes Western Digital komentując osiągnięcia finansowe powiedział, że są one wynikiem konsekwentnej realizacji strategicznych założeń firmy: "Utrzymujemy pozycję lidera w segmencie pamięci masowych do stacjonarnego sprzętu komputerowego, z największym i najszybszym dostępnym obecnie modelem dysku WD Caviar 7200 rpm 250 GB.

Z kolei na rynku Enterprise rozszerzeliśmy ofertę produktów w technologii SATA (dyski WD Caviar SATA, z flagowym modelem o pojemności 250 GB), zapoczątkowaną wprowadzeniem dysku WD Raptor 10 000 rpm. Zainteresowanie i doskonałe przyjęcie tej technologii są dla nas powodem do zadowolenia i optymizmu".

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.