Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 14 sierpnia 2003 
    

NEC MultiSync LCD1960NX


Autor: DYD | 15:52
Firma NEC-Mitsubishi wprowadza na polski rynek nowy 19-calowy monitor LCD - model NEC MultiSync LCD1960NX. Urządzenie charakteryzuje się ergonomiczną budową, a oprócz standardowego interfejsu VGA zostało wyposażone w cyfrowy port DVI-D. Wśród zastosowanych innowacji technologicznych uwagę zwraca 10-bitowa korekcja gamma, umożliwiająca uzyskanie bardziej precyzyjnej skali szarości niż ma to miejsce w wypadku będących obecnie standardem rozwiązań 8-bitowych. NEC MultiSync LCD1960NX posiada obudowę typu ErgoDesign - wysokość ekranu można regulować w zakresie 110 mm, panel można również obracać i odchylać w płaszczyźnie poziomej i pionowej. Umożliwia to dostosowanie ustawień monitora do warunków każdego stanowiska pracy. Monitor nadaje się też do specjalistycznych zastosowań, wymagających podwieszenia ekranu na specjalnych konstrukcjach - NEC MultiSync LCD1960NX ma odłączaną podstawkę i jest zgodny ze standardem montażu VESA. Monitor został wyposażony w wysokiej jakości matrycę o przekątnej 48,2 cm, z plamką wielkości 0,294 mm. Kąt widzenia (dla kontrastu 10:1) wynosi aż 170 stopni, zarówno w poziomie, jak i w pionie. Optymalna rozdzielczość to 1280x1024 piksele - w tym trybie obraz może być odświeżany z częstotliwością do 75Hz. Jasność obrazu wynosi 250 cd/m2. Urządzenie wyróżnia się imponującym współczynnikiem kontrastu, który wynosi aż 600:1. W połączeniu z matrycą o krótkim czasie reakcji (25 ms), predysponuje to monitor do prezentacji ruchomych obrazów, w tym filmów DVD.

Najnowszy produkt NEC-Mitsubishi spełnia wszystkie najbardziej rygorystyczne normy ergonomii i bezpieczeństwa, w tym wprowadzoną niedawno normę TCO'03. Posiada też certyfikat ISO 13406-2. Urządzenie jest zgodne ze standardem odwzorowania kolorów sRGB, przydatnym dla osób projektujących na potrzeby Internetu, a także amatorsko zajmujących się obróbką obrazu. System sRGB docenią także zwykli użytkownicy, którzy dzięki temu rozwiązaniu zyskują pewność, że barwy zamawianych przez Internet produktów na ekranie wyglądają tak samo, jak w rzeczywistości. NEC MultiSync LCD1960NX to monitor łatwy w obsłudze - dzięki systemowi NTAA (Non Touch Auto Adjustment), urządzenie automatycznie rozpoznaje podłączony sygnał i dokonuje samoczynnej konfiguracji. Oprócz tego użytkownicy mają dostęp do graficznego menu ekranowego, a także systemu NaViSet, który można bezpłatnie pobrać z Internetu. NaViSet to opracowana specjalnie na potrzeby sprzętu NEC-Mitsubishi platforma, pozwalająca kontrolować wszystkie ustawienia monitora z poziomu klawiatury i myszki. Wystarczy karta graficzna obsługująca protokół DDC-CI oraz system operacyjny Windows 2000 Professional/Server lub Windows XP. Dla użytkowników Windows XP monitor NEC MultiSync LCD1960NX ma jeszcze jedną niespodziankę - zgodność z wprowadzonym w tym systemie specjalnym wygładzaniem czcionek ClearType, który podnosi czytelność tekstu wyświetlanego na ekranie.

Wymiary monitora to 416 x 388 x 190 mm (szer. x wys. x głęb.), waga - 7,8 kg. Projektanci NEC-Mitsubishi zadbali o niski pobór mocy - wynosi on zaledwie 38W, a w trybie uśpionym spada poniżej 2W. Dodatkowo monitor posiada funkcję całkowitego wyłączenia - "vacation switch". Monitor NEC MultiSync LCD1960NX jest objęty 3-letnią gwarancją w systemie door-to-door. Sugerowana przez producenta cena detaliczna netto wynosi 4299 PLN dla wersji standard i 4399 PLN dla wersji w czarnej obudowie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.