Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 18 sierpnia 2003 
    

Dobre prognozy dla producentów HDD


Autor: DYD | źródło: 4Press / EETimes | 19:00
W 2003r. producenci dysków twardych obserwują wzrost zainteresowania swoimi produktami i doświadczają zwiększenia swoich dochodów. Wśród najbardziej znaczących firm w tym segmencie rynku pojawiają się nowe marki (m.in. Meditek i Marvell), które odgrywają coraz większą rolę na rynku urządzeń do przechowywania danych - wynika z najnowszego raportu iSuppli. Jak przewidują analitycy rynku, aż do 2007r. segment nośników danych będzie rósł średnio o 3,5% rocznie. iSuppli szacuje także, że wraz ze wzrostem sprzedaży dysków twardych, rynek będzie doświadczał spadków cen tych urządzeń, głównie wywołanych ostrą rywalizacją firm z Tajwanu i Chin. W 2000 i 2001r. ogólna sprzedaż dysków twardych spadła o 18% i 9 %, a średnia cena tych urządzeń zmalała odpowiednio o 15% i 18 % w. W tym roku, tempo spadku średniej ceny dysków będzie bardziej płaskie i wyniesie 3,9%.

Okazuje się, że nowe technologie, np. interfejs Serial ATA przyjmują się dość powoli i jak donosi raport, z wszystkich sprzedanych w tym roku dysków twardych tylko 10% będzie zgodnych z SATA. Dzieje się tak głównie dlatego, że producenci komputerów wciąż nie widzą zysków ze stosowania nowego interfejsu i nadal stosują tańszy typ złącza równoległego. Jak przewidują specjaliści, dopiero w 2005r. SATA stanie się dominującym typem interfejsu na rynku.

Tajwańska firma Mediatek osiągnęła w 2002r. dochód wielkości 546 mln USD, zajmując tym samym miejsce drugiego największego sprzedawcy elektroniki dla dysków twardych - firmy Texas Instruments - i ustępując pola tylko STMicroelectronics. Te trzy firmy objęły blisko 46% udziałów na rynku, zaś wartość ich sprzedaży wyniosła 6,9 mld USD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.