Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 19 sierpnia 2003 
    

DSL: zapotrzebowanie rośnie, ceny maleją


Autor: DYD | źródło: 4Press / The Register | 21:36
Rośnie ogólnoświatowe zapotrzebowanie na sprzęt DSL, do czego z znaczny sposób przyczyniają się dwa regiony - Europa i Chiny. Wraz ze wzrostem zainteresowania tą technologią, maleją koszty sprzętu - podaje Gartner w najnowszym opracowaniu dotyczącym DSL. „Cena jest ewidentnie kluczową sprawą na rynku wyposażenia DSL” – powiedział Jouni Forsman, główny analityk działu sieciowego i telekomunikacyjnego Gartnera. „Średni dochód sprzedawców, liczony na jeden port, zmalał z 95,90 USD w pierwszym kwartale 2003r. do 84 USD w drugim kwartale, a ceny nadal mają tendencję spadkową” – dodał Forsman. W ostatnim kwartale zostało sprzedanych blisko 9,8 mln modemów DSL, co oznacza wzrost o 81% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego i o 16% w porównaniu z pierwszym kwartałem tego roku. Sprzedaż urządzeń CPE wzrosła w drugim kwaratle o 59,5%, porównując do analogicznego okresu roku ubiegłego i o 16,2% porównując dwa pierwsze kwartały bieżącego roku.

Najsilniejszy wzrost można było zaobserwować w regionie Azji i Pacifiku, gdzie głównym motorem napędowym był rynek chiński oraz w Ameryce Łacińskiej. Regionem gdzie DSL umocniło swoją pozycję, okazała się także Europa. Z kolei Japonia i Ameryka Północna zanotowały spadek na tym segmencie rynku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.