Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 20 sierpnia 2003 
    

HP DVD Movie Writer 3000


Autor: DYD | 14:34
Hewlett-Packard prezentuje nową nagrywarkę HP DVD Movie Writer dc 3000 - w pełni zintegrowane urządzenie, które umożliwia użytkownikom przeniesienie filmu wprost z kasety lub magnetowidu VHS na DVD. DVD Movie Writer dc3000 jest rozwiązaniem typu "wszystko w jednym", które łączy funkcjonalność nagrywarki DVD oraz możliwość przechwytywania analogowego sygnału video. Urządzenie pozwala na bezpośrednie połączenie z magnetowidem lub kamerą przy użyciu standardowych portów audio/video ułatwiających transfer danych. Po wcześniejszym podłączeniu źródła sygnału, użytkownik następnie łączy urządzenie z komputerem, gdzie programowy kreator połączeń video ( HP Video Transfer Wizard) pozwala użytkownikowi kierować procesem nagrywania w pięciu łatwych krokach. W rezultacie, łatwo i prosto otrzymujemy materiał analogowy video zapisany w postaci cyfrowej na zdobywającym coraz większą popularność nośniku - płycie DVD.

"Nagrywarka HP DVD Movie Writer dc 3000 umożliwi użytkownikom zabezpieczenie ich cennych nagrań, które zostały zapisane na nośnikach analogowych, np. kasety VHS. Konsumenci coraz częściej wybierają odtwarzacze DVD niż analogowe i przestarzałe magnetowidy"- mówi Wojciech Zawada, odpowiedzialny w HP Polska za tą kategorię produktów. "Wraz z premierą naszego nowego urządzenia, wszystkie taśmy z ważnych rodzinnych wydarzeń, obecnie przechowywane w prywatnych bibliotekach video, nie zostaną utracone w chwili gdy format VHS przejdzie do historii. Będą mogły zostać przekazane przyszłym pokoleniom."

Do nagrywarki filmów HP DVD Movie Writer dc 3000 dołączony został w komplecie zestaw oprogramowania do edycji filmów. Zestaw zapewnia użytkownikowi wszystko, czego potrzeba do przekształcenia domowych taśm video w pełni profesjonalnie wyglądające filmy DVD - dogrania ścieżki dźwiękowej (np. podkład muzyczny), opisów i innych ciekawych efektów. Komplet oprogramowania zawiera programy edytujące ArcSoft Showbiz™ oraz Muvee™ AutoProducer DVD Edition, Veritas™ RecordNow™ służący tworzeniu muzyki i danych, Simple Backup™ do wykonania kopii zapasowych oraz odtwarzacz programowy CyberLink® PowerDVD™.

W rezultacie użytkownik otrzymuje filmy zapisane w formacie DVD, którego jakość i trwałość przewyższa wyjściowy materiał VHS - żywotność płyty DVD jest oceniana na około 100 lat! (Dla porównania - kasety VHS wytrzymują około 30 lat).

Dodatkowo nagrywarka HP DVD Movie Writer dc 3000 oferuje najlepszą na rynku prędkość nagrywania - 4x2.4x8x. Z czterokrotną prędkością nagrywania zapisanie 4.7 GB dysku DVD-R zajmuje mniej niż 15 minut - jest to równowartość trzygodzinnego filmu. Użytkownik również skorzysta z szybkiej nagrywarki CD zapisującej z prędkością 16x10x40x.

Nagrywarka HP DVD Movie Writer dc 3000 zapisuje w formatach +R/+RW, które są standardowym formatem. Oznacza to, że są w pełni kompatybilne z posiadanymi już odtwarzaczami i nagrywarkami DVD, co ułatwia przekazanie nagrań DVD rodzinie i znajomym.

Nowe urządzenie będzie dostępne w Polsce od połowy sierpnia, jego sugerowana cena detaliczna netto wynosi około 1421 PLN.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.