Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 21 sierpnia 2003 
    

Mniejsze talerze dysków twardych


Autor: DYD | źródło: 4Press / AsiaBizTech | 22:24
Fuji Electric zaprezentowało nowe 0,8-calowe nośniki danych do dysków twardych, które mogą zastąpić dotychczas stosowane talerze 1-calowe. Pokaz nowych nośników odbył się na wystawie Fuji Electric Group trwającej w Tokio w dniach 5-6 sierpnia.

Laboratorium naukowe NHK Science & Technical Research przyznało, że już sprawdza techniczne aspekty wykorzystania nowych talerzy Fuji w dyskach twardych. Fuji Electric już dwa lata temu rozpoczęło prace nad opracowaniem nowego typu nośników, które miały być głównie dedykowane dla krajowych producentów dysków twardych. Niektórzy z nich wykazali także zainteresowanie nośnikami 0,85-calowymi, w związku z czym Fuji Electric przygotowuje także prototyp takiego nośnika danych. Jak na razie żaden z producentów nie wykazał zainteresowania talerzami mniejszymi niż 0,8-cala.

Jak zapowiedziało Fuji Electric, przewidywaną platformą zastosowań nowych nośników będą m.in. telefony komórkowe, gdzie 1-calowe talerze są zbyt duże. Zaprezentowane nośniki, to urządzenia umożliwiające wielokrotny zapis danych na szklanym podłożu o wymiarach 21,6 mm – średnica i 0,381 mm – grubość. Gęstość zapisu nowego nośnika wynosi 80Gb/cal, tak więc dysk twardy wykorzystujący nowy talerz Fuji miałby pojemność 6GB. Na razie pojemność ta jest niewystarczająca, aby producent rozważał możliwość komercjalizacji urządzenia, co nastąpi po zwiększeniu gęstości zapisu do 200Gb/cal. Dalsze zwiększenie gęstości zapisu do 400Gb/cal, będzie oznaczało możliwości produkcji dysków twardych o pojemności nawet 30GB.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.