Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 25 sierpnia 2003 
    

Słabsza pozycja AMD


Autor: DYD | źródło: 4Press / Inquirer | 12:41
Z badań firmy iSuppli wynika, że AMD zmniejszyło swoje udziały na rynku chińskim, co w obliczu umocnienia pozycji nVidii, a przede wszystkim Intela, wydaje się być niekorzystnym faktem dla firmy. Ale jak przewidują specjaliści, dla wszystkich tych firm nadchodzi świetlana przyszłość. Według danych iSuppli, w 2002r. Intel pozostał w Chinach firmą numer jeden, nVidia przeskoczyła o dwa miejsca i znalazła się na drugim miejscu największych firm komputerowych w Kraju Środka, zaś AMD aktualnie spadło o 4 lokaty na dwunastą pozycję. Dość znaczny postęp zanotował także inny producent rozwiązań graficznych, firma ATI, która w 2001r. zajmowała dopiero 46 lokatę a obecnie znajduje się na 27 pozycji.

Jak powiedział Byron Wu, analityk iSuppli - "W Chinach rośnie sprzedaż produktów półprzewodnikowych szybciej, niż w innych, bardziej uprzemysłowionych regionach, dzięki większemu marginesowi marży”. Jak dodał Wu, w 2002r dochód z tej branży wzrósł o 40,8 % do poziomu 20,1 mld USD. Wciąż jednak rodzime firmy są zbyt słabe, aby zagrozić największym koncernom międzynarodowym. Jednak w pierwszej 100 największych firm na rynku chińskim znalazły się już Shanhai Beijing, Hangzhou Silan, Jinlin Sino Microelectronics i Wuxi China.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.