Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 17 października 2003 
    

Wyższa sprzedaż systemów rozpoznawania mowy


Autor: DYD | źródło: 4press / Vnunet | 09:09
Jak przewidują specjaliści, po dwóch latach spadków sprzedaży, rynek systemów rozpoznawania mowy doświadczy silnego wzrostu.

Oprogramowanie telefoniczne do analizy mowy osiągnie na koniec tego roku wartość 130 mln USD. Jak podaje Gartner, rok temu wartość ta wyniosła tylko 128 mln USD, podczas gdy w 2000r. było to 140 mln USD. W opinii Gartnera wzrost sprzedaży oznacza, że rynek rozwiązań analizujących mowę coraz bardziej dojrzewa, co związane jest z wejściem na ten segment takich gigantów jak Microsoft, IBM, czy Intel.

Jak wynika z raportu “Telefoniczne oprogramowanie do rozpoznawania mowy: 2002 - 2007” – największym rynkiem dla tych rozwiązań jest Ameryka Północna, który to region wygenerował około 61% dochodów branży w 2003r. Z kolei region Europy, Środkowego Wschodu i Afryki jest drugim co do wielkości rynkiem, z którego pochodzi około 26% zysków tego segmentu. Najliczniejszą grupę klientów na oprogramowanie tego rodzaju stanowią call center.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.