Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 26 sierpnia 2003 
    

Milion kierownic Logitecha


Autor: DYD | 14:25
Logitech informuje, że w dniu dzisiejszym sprzeda milionową kierownicę z systemem Force Feedback. To właśnie w 1998 roku Logitech wyprodukował pierwsza kierownicę z Force Feedback'iem, była to Logitech Formula Force GP. Od tamtej pory rynek urządzeń dla graczy znacząco poszerzył się i rozwinął. Od momentu gdy Logitech wyprodukował pierwszą kierownicę z Force Feedback'iem minęło już ponad 5 lat. Do dnia dzisiejszego firma stworzyła ponad 6 różnych modeli wykorzystujących technologię Force Feedback, w tym produkty dla komputerów PC czy konsoli PlayStation2 Computer Entertainment System oraz Nintendo GameCube. W planach firma ma jednak jeszcze nowsze i doskonalsze modele. Liczba gier wykorzystujących możliwości technologii Force Feedback wciąż rośnie. Dziś żaden szanujący się twórca gier nie stworzy wyścigów, które nie będą wykorzystywać możliwości kierownic z Force Feedback'iem.

Wydawać by się mogło, że system Force Feedback to technologia już wiekowa - nic jednak bardziej mylnego. Dzięki współpracy Logitech z firmą Immersion (twórcą Force Feedback) technologia sprężenia zwrotnego nabiera nowych możliwości i usprawnień. Do ostatnich rozwiązań można dodać implementacje FF mechaniczno - optycznego zastosowanego w kierownicy Logitech MOMO Racing. Logitech w ostatnich latach podjął współprace z jedną z najważniejszych firm odpowiedzialnych za konstruowanie kierownic dla samochodów sportowych i bolidów Formuły 1 - firmą MOMO z Włoch. Dzieckiem współpracy była luksusowa kierownica dla komputerów PC - Logitech MOMO Force w której zastosowano takie materiały wykończeniowe jak skóra czy aluminium. Obecnie w ofercie Logitech znajduje się model nowocześniejszy, ale za to bardziej przystępny cenowo - Logitech MOMO Racing. Wszystkie kierownice Logitech odznaczają się wysoką ergonomią, zastosowaniem najnowszych technologii oraz użyciem najlepszych materiałów - doskonałym dowodem na to może być 2 letnia gwarancja.

Jaka jest przyszłość kierownic do domowej rozrywki? Co jeszcze nowego wymyślą inżynierowie z Logitech? Najnowszy dziełem firmy jest kierownica Logitech Driving Force™ Pro dla konsoli Playstation 2. Kierownica wyróżnia się nowoczesnym wyglądem oraz wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi (skóra, aluminium). Najważniejsze jednak jest to, co kryje w sobie Logitech Driving Force™ Pro. W tym najnowszym produkcie zastosowano wzmocniony system Force Feedback , a same koło kierownicy można obrócić 2,5 raza czyli o 900 stopni - zupełnie jak w realnym aucie.

Czym jest Force Feedback?

Force Feedback został opatentowany przez firmę Immersion w 1996 roku. Jest to technologia pozwalająca na symulowanie i odczuwanie przy użyciu koła kierownicy czy joysticka wszelkich zdarzeń zachodzących na ekranie telewizora czy monitora komputerowego. Force Fedback to nic innego jak zaawansowany technologicznie system linek, napinaczy oraz silniczków, które szarpią i powodują ruchy kierownicy czy joysticka podczas gry. Połączenie mechaniki z właściwym oprogramowaniem sprawiają wrażenie pełnego realizmu symulacji wyścigów, jazdy, lotu i innych. Manetka czy kierownica dosłownie wyrywają się z ręki gracza. Inną odmianą Force Feedback jest system Vibration Feedback stosowany w gamepadach dla komputerów PC oraz kosoli wideo.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.