Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 29 sierpnia 2003 
    

Asustek pożegna nVidię?


Autor: DYD | źródło: 4Press / DigiTimes | 15:32
Z informacji podanych przez nieoficjalne źródła wynika, że w trzecim kwartale tego roku Asustek wypuści pod własną marką karty graficzne, oparte na rdzeniach ATI. To o tyle zaskakująca informacja, że dotychczas firma Asustek Computer była podstawowym klientem z Azji nVidii, kupując tak większość procesorów graficznych. Choć na razie zarówno Asustek jak i ATI odcinają się od komentarzy na temat tych doniesień, to ich oficjalne potwierdzenie ma mieć miejsce pod koniec września.

Jak podaje ATI, Asustek już produkuje niektóre karty graficzne oparte na procesorach graficznych ATI, na specjalne zamówienia klientów OEM. Firma także zajmuje się opracowaniem płyty głównej na chipsecie 9100IGP ATI. Dotychczasowa współpraca nie oznacza jednak, że obie firmy będą razem współpracować nad wypuszczeniem na rynek karty graficznej pod wspólną marką. Wciąż niejasną kwestią pozostaje to, czy Asustek będzie kontynuował współpracę z nVidią nad dalszym rozwojem kart graficznych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.