Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 3 września 2003 
    

"Elastyczny" monitor Eizo


Autor: R4v | 19:11
(4)
W ofercie ALSTOR pojawił się nowy monitor LCD EIZO. FlexScan L567 ma ekran o przekątnej 17”. Cechą odróżniającą go od innych modeli jest nowego typu stopka „ArcSwing” o bardzo dużym zakresie regulacji. Umożliwia między innymi oparcie panelu o biurko i oglądanie wyświetlanego obrazu od góry czy obrócenie monitora o 90°.

Niezaprzeczalną zaletą monitorów Eizo jest ich wysoka jakość i wydajność, dzięki którym w każdym z fachowych testów porównawczych plasują się w ścisłej czołówce. Również FlexScan L567 nie odbiega od tego standardu oferując wysokie parametry i bardzo szerokie możliwości regulacji wyświetlanego obrazu (np. 10-bitową korekcję gamma). Specjaliści cenią również w monitorach Eizo wysoką funkcjonalność (narzędzia Fine Contrast czy DesktopViewer) i rozbudowane menu OSD, jak też dodatkowe aplikacje (oprogramowanie Screen Manager Pro)

Monitor posiada matrycę typu Super IPS (In-Plane Switching), dzięki której wiernie odwzorowuje kolory, a obraz widoczny jest nawet pod dużym kątem (170° w pionie i poziomie). Nominalna rozdzielczość panela to 1280 x 1024, jasność 230 cd/m2, a kontrast 400:1. Zastosowane wejścia DVI-D i D-Sub umożliwiają podłączenie do komputera wyposażonego zarówno w cyfrową, jak i starszego typu analogową kartę graficzną.

Tak jak w przypadku innych modeli Eizo istnieje możliwość zakupu samego panela, bez stopki. Producent oferuje szeroką gamę ramion (również dla dwóch monitorów) i podstawek, które pozwalają na umieszczenie urządzenia w najbardziej dogodnym miejscu. Monitory serii FlexScan L597 posiadają certyfikat TCO’03 i objęte są 5-letnią gwarancją. Cena detaliczna tego modelu to 3.350 PLN.

Informacje o innych dostępnych modelach Eizo znaleźć można na polskiej stronie: www.eizo.pl.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Niegłupie :-) (autor: DJopek | data: 3/09/03 | godz.: 19:35)
  Można taki monitor tak rozłożyć przed sobą i swobodnie trzymać i czytać jak książkę - tylko stron się nie da przekładać ;)

 2. 5-letnia gwarancja (autor: Yosarian | data: 3/09/03 | godz.: 22:50)
  no, no... ciekawe jak zareagują inne firmy

 3. Chora cena...mało kto kupi... (autor: Remek | data: 4/09/03 | godz.: 00:36)
  ...EIZO się wygłupiło....

 4. Chora cena? (autor: josh | data: 4/09/03 | godz.: 13:12)
  Kurde - ja zaplacilm 3000 za swojego kiepskiego VideoSeven (kompletnie budzetowy model).... tyle, ze to bylo ponad rok temu. teraz bym dorzucil 350zl i mialbym takiego wypasa :-(
  Kumpel tez dal 3000zl ale to bylo pozniej i starczylo juz na SONY (lepiej wyglada na nim obraz niz u mnie)...
  A teraz co sie porobilo z cenami?
  Ech... ale prznajmniej od ponad roku nie mecze juz tak wzroku :-) Jakis plus musi sie w koncu znalesc.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.