Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 5 września 2003 
    

Chipsety dla Mobile Athlon 64


Autor: R4v | źródło: x-bit labs | 18:19
(1)
Chociaż ostatnio uwaga wszystkich jest skupiona na zbliżającej się premierze Athlona 64, producenci chipsetów nie zapominają o wersji procesora przeznaczonej dla notebooków. VIA przygotowała układ K8N800. Chipset będzie obsługiwał procesory Mobile Athlon 64 w wersji dla gniazda Socket 754. Będzie on także zawierał zintegrowaną grafikę UniChrome2. VIA zdecydowała się na architekturę UMA, czyli pamięć wspólną dla procesora i układu grafiki. Nie wróży to dobrze wydajności podsystemu graficznego, ze względu na kontroler pamięci umieszczony w procesorze. Dla producentów notebooków VIA pozostawiła jednak furtkę, wyprowadzając na zewnątrz magistralę AGP 8x. Masowa produkcja chipsetu powinna rozpocząć się pod koniec tego roku. Będzie także dostępna wersja chipsetu dla standardowego Athlona 64. Otrzyma ona oznaczenie K8M800. nVidia nie zamierza pozostawać w tyle. Jej nForce3 Go będzie dziedziczył większość funkcji układów nForce3 Pro 150 i nForce3 250. Niewiele wiadomo o pozostałych producentach chipsetów. ALi, który w tej chwili sprzedaje praktycznie tylko chipsety dla notebooków, prawdopodobnie wykorzysta układ M1687, który trafi do notebooków, jak i na płyty komputerów typu desktop.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. nForce3 Go... (autor: Macius | data: 7/09/03 | godz.: 11:20)
    No to zblizamy sie do mojego idealu notebooka ;-) Zeby tak jeszcze tylko 5-6 godzin na bateriach i masa max 2 kg (drugi raz bydlaka wazacego 3,5 kilo nie kupie!) i jestem w niebie! Dokladniej to chcialbym cos takiego: notebook/tablet PC, A64 2 GHz, 512 DDR, 40-80 GB Toshiba 8 MB Cache, wyjmowalny DVD/Combo, absolutny brak FDD, glosniki JBL (to juz marka wiadoma ;-)), dodatkowa bateria, wyswietlacz 14" max, LAN, WiFi, czytnik CF, sterowanie CD przy wylaczonym sprzecie i... chyba wszystko.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.