Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 8 września 2003 
    

Sony Dream World


Autor: R4v | źródło: The Register | 14:58
Na wystawie Dream World, która odbyła się w zeszłym tygodniu, Sony pokazało kilka swoich najnowszych produktów. Wśród wystawianych nowości znalazły się roboty QRIO i AIBO, kamery cyfrowe, nagrywarka dysków Blu-ray a także Network Media Receiver, który ma połączyć peceta z rodziny Vaio z telewizorem i systemem hi-fi. Publiczność miała okazję bliżej przyjrzeć się wynalazkom w ostatni weekend. Odwiedzający mogli ściągnąć na swoje Net MD Walkmany muzykę miksowaną na żywo, a posiadający telefony komórkowe Sony Ericsson z modułem Bluetooth mieli okazję pościgać się samochodzikami CAR-100.


Jednym z ciekawszych eksponatów był komputer Vaio PC-VW1. Urządzenie może być używane jak normalnym komputer z rozłożoną klawiaturą lub jako telewizor. Trzecia opcja to zamiana PC-TV w odtwarzacz muzyki. Chociaż ekran komputera jest relatywnie duży - zastosowano wyświetlacz o przekątnej 17" - to jednak nie stanowi on poważnej konkurencji dla telewizorów LCD. Można za to wykorzystać komputer jako magnetowid.


Sony pokazało także handhelda CLIÉ PEG-UX50. Obsługuje on standardy bezprzewodowe Wi-Fi oraz Bluetooth. Poza tym komputerek potrafi nagrywać nie tylko dźwięk, ale także obraz ruchomy. Oprócz tego na pokładzie znalazło się miejsce dla odtwarzacza MP3 i kamery cyfrowej. Ciekawą funkcją UX50 jest dostosowanie taktowania procesora do aktualnego obciążenia systemu. Układ sterujący stara się utrzymać pobór mocy na możliwie najniższym poziomie. W przypadku, gdy prądu zabraknie, urządzenie natychmiast zachowa wszelkie informacje w pamięci nieulotnej i się wyłączy.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.