Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 8 września 2003 
    

Wielozadaniowy monitor Eizo FlexScan L695


Autor: R4v | 20:05
(6)
Kolejną nowością Eizo, która pojawiła się w ofercie Alstor jest 18” monitor LCD o symbolu FlexScan L695. Jego cechą szczególną jest funkcja ActiveShot umożliwiająca jednoczesne wyświetlanie sygnału z dwóch źródeł – bardzo przydatna w środowiskach biznesowych (np. w bankowości czy ośrodkach analitycznych). Inną nową funkcją jest ActiveRotation pozwalająca na pracę z monitorem w trybie portretowym bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego układu opracowanego przez Eizo. Funkcja ActiveRotation natychmiastowo konwertuje sygnał analogowy i cyfrowy do odpowiedniej postaci. Konwersja dokonywana jest bez wpływu na prędkość pracy czy stabilność systemu. Co więcej, wyeliminowano problem kompatybilności, który czasem pojawiał się podczas stosowania specjalistycznego oprogramowania. Funkcja ta jest szczególnie przydatna podczas pracy nad długimi tekstami czy stronami internetowymi.

Jeśli natomiast chodzi o ActiveShot, tu również zastosowano nowy chip, który umożliwia jednoczesne wyświetlanie sygnału z dwóch źródeł komputerowych, dając efekt obrazu-w-obrazie. ActiveShot pracuje w dwóch trybach. W trybie standardowym na ekranie wyświetlany jest wyłącznie obraz
z alternatywnego źródła. W trybie „Clip” obraz z drugiego źródła wyświetlany jest w oddzielnym oknie. Okno to można dowolnie przemieszczać i zmieniać jego wielkość.

Model ten posiada matrycę typu Dual Domain IPS z plamką wielkości 0,2805 mm. Inne parametry: jasność 250cd/m2, kontrast 400:1, kąt widzenia w poziomie i pionie 170°, reakcja matrycy 40 ms również należą do najwyższych w tej klasie. Jak wszystkie monitory Eizo, również model FlexScan L695 posiada zaawansowane funkcje kontroli kolorów, m.in. 10-bitową gradację kolorów i korekcję krzywej gamma. Ze względu na liczne udogodnienia i swoją innowacyjność jest to monitor do wielu zadań.

Monitory serii FlexScan L695 posiadają certyfikat TCO’03 i objęte są 5-letnią gwarancją.

Cena detaliczna tego modelu to 6.200 PLN.

Informacje o innych dostępnych modelach Eizo znaleźć można na polskiej stronie: www.eizo.pl.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. reakcja matrycy 40 ms również należą do najwyższych w tej klasie (autor: kapitan_kloss | data: 8/09/03 | godz.: 20:16)
    ciekawe, ciekawe ;)

  2. Jak zwykle (autor: kfiat | data: 9/09/03 | godz.: 08:33)
    EIZO drogie do tego stopnia że nie warto zawracać sobie głowy np na Samsungach obraz jest lepszy - subiektywnie of course ale oni mniej płacą za miejsce w testach (gazety "fachowe") sytuacja jest podobna jak kiedyś z ELSA i MATROX'em które do dzisiaj wciska się snobom bez pojęcia :)

  3. oooo,..... (autor: Coyote | data: 9/09/03 | godz.: 15:31)
    sory, ale popatrz na obraz na monitorze elsa a dowolnym innym. Chyba nie miałeś czegoś takiego przed oczami. Ja kupiłem monitorek elsy (Ecomo532) prawie dwa lata temu i do tej pory nie widziałem lepszego obrazu na monitorach a przecież technologia nie stoi w miejscu. Pozdrawiam

  4. Zgadza się...kol. Coyote (autor: Remek | data: 9/09/03 | godz.: 15:54)
    ..Mam STEPa i żaden inny (poza ELSĄ :) się nie umywa...

  5. tak, kol. Remek :) (autor: Coyote | data: 9/09/03 | godz.: 16:47)
    j.w.

  6. A wracając do EIZO i lamerstwa: (autor: XYZ | data: 10/09/03 | godz.: 12:21)
    ich sprzętu raczej nie kupuje się żeby oglądać w domu divx-y, więc nie podniecałbym się tak tym czasem reakcji matrycy. Dziś każdy LCD-ek to pewien kompromis "jeden parametr kosztem drugiego". Szybka matryca nawala w innych aspektach. Patrzcie na NEC-a: w całej ofercie najkrótszy czas rekacji mają modele 1501 i 1701, które są zdecydowanie najtańsze. Chodzi o specyfikę zastosowań w domu, ale też fakt, że ci którzy myślą, że się znają, patrzą na te milisekundy i uważają że to podstawowy wyznacznik jakości...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.