Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 10 września 2003 
    

Dell i HP wprowadzają telewizory LCD


Autor: Pawel | źródło: 4press/Taipei Times | 12:16
Według tajwańskich firm Lite-On i Amtran, dwaj najwięksi światowi producenci komputerów - Dell i HP - przygotowują się do wprowadzenia na rynek telewizorów LCD. Dell ma w przyszłym roku wprowadzić do swojej oferty dwa modele – 26- i 30-calowy. Firma coraz bardziej interesuje się rynkiem szeroko rozumianej elektroniki domowej, czemu dała wyraz usuwając w lipcu ze swojej nazwy słowo „Computer”. Podobne plany ma HP, choć w tym wypadku brak jeszcze informacji o konkretnych modelach. W wypadku sprzętu RTV marże nie są tak zaniżone jak na wyniszczanym cenowymi wojnami rynku komputerów, więc firmy z tej branży mają wszelkie dane ku temu by odnieść sukces. Silna pozycja na rynku, masowość produkcji oraz dobre kontakty z tajwańskimi podwykonawcami mogą sprawić, że dzięki atrakcyjnym cenom Dell i HP zdobędą wielu nowych klientów.

Analitycy przewidują, że sprzedaż telewizorów LCD będzie przez kolejne 4 lata rosnąć w tempie 19% rocznie i w roku 2007 osiągnie wartość 19,7 mld USD. Przyczyni się do tego przede wszystkim spadek cen – obecnie odbiorniki LCD są średnio 5-krotnie droższe od swoich kineskopowych odpowiedników, jednak z czasem różnice cenowe będą maleć i wolumen sprzedaży dynamicznie wzrośnie. Obecnie co 50 nowy telewizor to urządzenie LCD. W roku 2007 ma być nim już co 6 nowy produkt. Największymi producentami telewizorów LCD są dziś firmy Sharp, Samsung i Sony.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.