Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 15 września 2003 
    

Rynek pamięci flash rośnie


Autor: DYD | źródło: 4Press / DigiTimes | 17:41
W związku ze spadkiem cen podzespołów pamięci flash NAND w pierwszej połowie 2003r., rynek kart pamięci flash zanotuje w tym roku 38% wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym – przewiduje Gartner. W 2003r. wartość tego segmentu wyniesie 2,75 mld USD w porównaniu z 1,99 mld USD w roku ubiegłym.

“Obniżki cen podzespołów NAND jakie miały miejsce w 2002r. i na początku 2003r. wspomogły wzrost sprzedaży kart flash na rynku masowym, gdyż dzięki niskim cenom wielu klientów znajdowało uzasadnienie dla wydatków” – powiedział Joseph Unsworth, analityk Gartnera. „Rynek kart pamięci flash jest w przeważającej części napędzany przez kanał sprzedaży dla klienta i jest odbierany jako wskaźnik zamożności klientów, w takim sensie, że użytkownik jest w stanie zapłacić tyle za megabajty pamięci, na ile pozwala jego budżet. Z racji tego, że średnia cena sprzedaży kart pamięci flash w drugiej połowie roku będzie się stabilizować, elastyczność budżetów klientów będzie odgrywać jeszcze większą rolę w określaniu zapotrzebowania na wielkość pojemności kart flash” – dodał Unsworth.

Co niekorzystne dla klientów, firmy oferują bardzo dużo różnych formatów kart pamięci flash, z których większość jest niekompatybilna między sobą. Dominującymi formatami na rynku będą karty SD i Memory Stick, które do 2007r. mają objąć 65% dochodów całego segmentu rynku. Czynnikiem który będzie miał największy wpływ na ustalenie dominującej pozycji tych dwóch formatów jest ogromne ich wsparcie ze strony branży elektronicznej w połączeniu z niezaprzeczalną zaletą jaką są niewielkie rozmiary tych urządzeń.

W opinii analityka Gartnera, przyszłość kart pamięci flash wygląda obiecująco dzięki dobrym perspektywom dla rynku urządzeń wykorzystujących te produkty. Rynki, na których pamięci flash znajdują obecnie zastosowanie będą się rozrastać nadal, w wyniku czego wzrośnie zapotrzebowanie na pojemność tych urządzeń. Dodatkowo uwzględniając pojawienie się nowych produktów wykorzystujących karty flash jako nośniki danych, specjaliści przewidują że rynek pamięci flash jeszcze długo nie osłabnie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.