Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 16 września 2003 
    

Thinkpady na biurko


Autor: R4v | źródło: CNet | 17:54
(1)
IBM przedstawił dwa prototypy notebooków ThinkPad, które mają pokazać, w jaki sposób komputer przenośny może być wygodniejszy w użyciu. Projektanci IBM, tworzący następną generację 10-letnich ThinkPadów, zastanawiają się, jak ułatwić korzystanie z komputera nie tracąc jednocześnie tak istotnych cech jak mała waga i długi czas pracy na bateriach. "Dzisiaj dla wielu ludzi notebook jest ich jedynym komputerem. Oznacza to, że używasz ich w wielu różnych sytuacjach." - powiedział David Hill, szef projektantów IBM - "[...]Czy moglibyśmy stworzyć ThinkPada, którego można by rozkładać na różne sposoby?". Notebooki zdobywają sobie coraz większą popularność i coraz więcej ludzi posiada tylko komputer przenośny. Jednak cechy tych maszyn, takie jak mały rozmiar powodują, że klawiatura i ekran nie zawsze muszą być komfortowe.

Pierwszym krokiem w celu poprawy jakości pracy jest seria ThinkPad G, która posiada znacznie ulepszoną klawiaturę. Prototypy jednak idą znacznie dalej. Jeden z nich tworzy praktycznie zestaw mini-desktop. Komputer otwiera się podobnie jak notebook, jednak po rozłożeniu klawiatura może zostać odłączona a ekran podniesiony. Drugi prototyp posiada specjalne mocowanie klawiatury, które pozwala na jej podniesienie i przesunięcie w stronę użytkownika. Wyświetlacz można podnieść o 3 cale. Prototypy mogą trafić do produkcji, jednak wszystko zależy od ich przyjęcia na prywatnych pokazach na imprezie TechXNY. Modele studyjne bazują na konstrukcji komputera ThinkPad T40, co może znacznie przyspieszyć rozpoczęcie produkcji tych maszyn.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Na pewno słuszna droga (autor: hijackerr | data: 17/09/03 | godz.: 09:02)
    ponieważ sam mam problemy uzyskać dużą funkcjonalność notebook'ow w biurach, a pracuje sam i inni moi współpracownicy w firmie która wymaga mobilności a tam gdzie człowiek tam i komputer :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.