Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 17 września 2003 
    

Cyfrowy Dom wg Intela


Autor: DYD | 13:07
(2)
Firma Intel zademonstrowała dziś, jak wizja cyfrowego domu staje się rzeczywistością dzięki nowym produktom, technologiom i usługom. Przybliżają one osiągnięcie celu jakim jest umożliwienie klientom korzystania z cyfrowych treści w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie i przy pomocy dowolnego urządzenia w domu. Podczas otwarcia jesiennej konferencji Intel Developer Forum, Louis Burns, wiceprezes Intela i dyrektor generalny Grupy Platform Desktopowych Intela, omówił postęp, jaki dokonał się w branży w zakresie rozwoju zasad dotyczących dystrybuowania cyfrowych mediów w domach. Zapowiedział też szereg innowacyjnych produktów, projektów i technologii cyfrowego domu. Burns zachęcał przedstawicieli branży komputerowej, branży elektroniki konsumenckiej i przemysłu rozrywkowego do wspólnego tworzenia lepszych treści cyfrowych dostępnych dla klientów jako następny krok w kierunku urzeczywistnienia wizji cyfrowego domu.

Wiceprezes Intela zademonstrował produkty konsumenckie, które dostępne są już dziś lub będą dostępne w najbliższej przyszłości. Można było zobaczyć przesyłanie wysokiej jakości obrazu wideo przetwarzanego przez nowy procesor Intel Pentium 4 Extreme Edition 3.20 GHz z technologią Hyper-Threading, wyposażony w dodatkowe 2MB pamięci cache. Procesor ten przeznaczony będzie dla wymagających graczy komputerowych i innych użytkowników wymagających aplikacji.

"Nasza branża dokonała dużego postępu w zakresie zasad współdziałania i tworzenia nowych, innowacyjnych produktów i usług będących realizacją wizji cyfrowego domu" - powiedział Burns. "Następnym krokiem w tym kierunku jest udostępnienie nowych treści dla cyfrowego domu. Współpracujemy w tym celu z branżą elektroniki konsumenckiej, z branżą filmową i muzyczną. Cyfrowy dom to dla nas wszystkich nowa szansa"

Firma Gateway zapowiedziała dostępność nowego produktu - LCD Media Center*, który będzie urządzeniem typu wszystko w jednym. Intel i Gateway blisko współpracowały by wprowadzić ten produkt na rynek - jest on wyposażony w procesor Intel Pentium 4 z technologią HT. Technologia Hyper-Threading pozwala użytkownikom na jednoczesne wykonywanie wielu programów bardziej efektywnie. Np. można jednocześnie nagrywać ulubiony program telewizyjny w tle podczas zabawy w trójwymiarową grę.

Intel przedstawił także projekt referencyjny platformy Intel 815 Digital Set Top Box, która będzie tanim rozwiązaniem w dziedzinie wideo-na-żądanie. Produkty zbudowane wg tej specyfikacji udostępniła już firma Wyse Technology.

Intel pokazał także następnej generacji adaptery mediów cyfrowych (DMA) - urządzenia przysyłające bezprzewodowo obrazy wideo, zdjęcia i muzykę z komputera PC do telewizora czy sprzętu stereo. Wśród przedstawionych urządzeń znalazły się iCube Play@TV* i Lenovo Media Link*.

Burns poprowadził pierwszą demonstrację grafiki PCI Express x16 - następnej generacji standard I/O, którego producenci kart graficznych będą używać już w 2004 roku. Intel przedstawił specyfikację obudowy Balanced Technology Extended (BTX), nazywaną wcześniej "Big Water". Jest to projekt nowej obudowy nowej generacji systemów PC, które mają z czasem zastąpić standard płyt głównych ATX. BTX będzie standardem innowacyjnego komputera PC będącego centrum cyfrowego domu i pozwoli producentom na ulepszenie takich atrybutów komputera jak właściwości termiczne, wielkość i kształt, akustyka i wydajność.

Nowa technologią dostępna od Intela w połowie 2004 roku pomoże w uproszczeniu sieci domowych dzięki zawartej w komputerze PC funkcjonalności bezprzewodowego punktu dostępowego i routera. Zminimalizuje to ilość urządzeń zewnętrznych i kabli potrzebnych do zbudowania domowej sieci. Intel zapowiedział również technologię błyskawicznego włączania/wyłączania komputera PC, która ma być używana w platformach dostępnych za kilka lat.

Aby wizja cyfrowego domu stała się rzeczywistością, trzeba zapewnić możliwość współdzielenia zabezpieczonych treści pomiędzy urządzeniami. W tym celu firmy Intel, Hitachi, Toshiba, Sony i Matsushita (Panasonic), opracowały technologię zarządzania treścią - Digital Transmission Content Protection (DTCP). Specyfikacja DTCP over IP w wersji .9 dostępna jest pod adresem: www.dtcp.com.

Aby przyspieszyć rozwój nowych produktów dla cyfrowego domu, Intel udostępnia zestaw narzędzi w technologii UPnP™. Został dziś przedstawiony dokument pt. Intel 2003 Networked Media Product Requirements (Intel NMPR).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ehhh (autor: red | data: 17/09/03 | godz.: 17:37)
    kiedy na taki procesor bede mogl sobie pozwolic... :) ale generalnie widac, ze intel zaczal sie starac i rozszerzac swoja oferte - intel to juz nie tylko procesory.

  2. kurcze... (autor: MARC | data: 18/09/03 | godz.: 15:07)
    A ja tu sie przymierzam do kupna 2.4C a panowie taka zabawke wrzucaja z 2MB L3. Tyle, ze pewnie tanie to nie bedzie...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.