Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 18 września 2003 
    

AMD też potrafi


Autor: DYD | źródło: 4Press / Inquirer | 13:56
Advanced Micro Devices (AMD) ujawniło szczegóły technologii produkcji trójbramkowych tranzystorów z wykorzystaniem rozwiązania krzem na izolatorze (SOI) i bramek metalowych. Według przedstawicieli firmy wydajność uzyskanych w ten sposób układów jest aż o 50% wyższa niż w wypadku rozwiązań konkurencji. Od strony technicznej innowacyjny pomysł AMD wygląda następująco: super-cienka ścieżka elektryczna wykorzystująca technologię SOI zostaje z 3 stron otoczona przez metalowe bramki wykonane ze stopu niklu i krzemu. Takie połączenie powoduje rozciąganie atomów krzemu we wnętrzu ścieżki, co zwiększa szybkość przemieszczania się ładunków elektrycznych i w konsekwencji przyspiesza przełączanie.

Tranzystory trójbramkowe to jedna z technologii przyszłości - pozwala zwiększyć wydajność układów scalonych przy równoczesnym ograniczeniu poboru mocy. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań stosowanych już dzisiaj, trójbramkowe tranzystory AMD mogą znaleźć zastosowanie w układach produkowanych masowo już w roku 2007.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.