Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 18 września 2003 
    

IDF: Intel wyróżnił producentów komputerów


Autor: DYD | 15:18
Firma Intel ogłosiła zdobywców nagród Intel Innovative PC Awards za rok 2003. Już piąty rok z rzędu firma Intel nagradza producentów komputerów osobistych za łatwe w użyciu systemy, wyróżniające się zastosowania technologii i nowoczesne konstrukcje.

Dwunastu zwycięzców zebrało laury w czterech kategoriach: komputer biurkowy dla klientów indywidualnych, komputer biurkowy dla firm, komputer przenośny oraz cyfrowy adapter mediów. Po raz pierwszy w historii programu Intel Innovative PC nagrodzono konstrukcje cyfrowych adapterów mediów, dostrzegając tendencję do odtwarzania komputerowej muzyki, obrazów, a nawet filmów na domowych zestawach stereo i telewizorach. Wszystkie produkty zgłoszone do konkursu zostały przetestowane i ocenione przez Veritest, niezależną firmę testową.

"Nagrodzone produkty dowodzą, że branża stale zwiększa wartość komputerów osobistych, ułatwiając ich obsługę, projektując je pod kątem specyficznych segmentów rynku i umożliwiając podłączanie ich do innych urządzeń, takich jak zestawy stereo i telewizory - powiedział Louis Burns, wiceprezes i dyrektor generalny grupy platform biurkowych w firmie Intel. - Tegoroczni zwycięzcy w kategorii komputerów biurkowych spełniają potrzeby najbardziej wymagających użytkowników dzięki nowatorskim konstrukcjom opartym na procesorze Intel Pentium 4 z technologią hiperwątkowości (Hyper-Threading), która pozwala użytkownikowi płynniej i wydajniej korzystać z wielu aplikacji jednocześnie".

"Nagrodzone w tym roku komputery przenośne spełniają nadzieje pokładane w technologii Intel Centrino™: cieńsze i lżejsze konstrukcje o doskonałej wydajności, zintegrowana łączność bezprzewodowa i funkcje, które przedłużają żywotność baterii - powiedział Anand Chandrasekher, wiceprezes i dyrektor generalny grupy platform mobilnych w firmie Intel. - W miarę rozpowszechniania się technologii Wi-Fi te nowatorskie konstrukcje zapewniają większą swobodę wyboru oraz elastyczność użytkownikom biznesowym i indywidualnym, którzy chcą łączyć się bezprzewodowo z nowych miejsc i na nowe sposoby".

Oto zdobywcy nagród Intel Innovative PC Award za rok 2003:

Zwycięzca w kategorii "Komputer biurkowy dla klientów indywidualnych": Alienware* Area-51

Alienware Area-51 to nowoczesna maszyna do gier o wyglądzie głowy kosmity. Komputer zawiera dysk Serial ATA, sześciokanałową kartę dźwiękową 6.1 oraz czytnik rozpoznający sześć typów kart. Jest również wyposażony w cztery porty USB do podłączania urządzeń peryferyjnych do gier, takich jak joysticki, zestawy mikrofonowe i gamepady. Oferuje system okablowania, który pozwala uporać się z gąszczem kabli z tyłu komputera. Informacje o komputerze są łatwo dostępne na pulpicie i obejmują zestawienie dysków i wolnych wnęk, zainstalowanych sterowników oraz wyników testów wydajnościowych.

Zwycięzca w kategorii "Komputer biurkowy dla klientów indywidualnych": HP* Media Center PC

HP Media Center PC to system przeznaczony do tworzenia i odtwarzania multimediów w domu lub pokoju w akademiku. Pozwala łatwo oglądać i nagrywać programy TV na użytek domowy, zatrzymywać obraz telewizyjny i wyświetlać natychmiastowe powtórki. Użytkownik można tworzyć domowe filmy wideo, pokazy slajdów i osobiste listy odtwarzania muzyki. Komputer HP Media Center PC jest wyposażony w wieloformatowy czytnik kart pamięci, bezprzewodową klawiaturę oraz klawisze funkcyjne na przedniej ścianie obudowy, które pozwalają przełączać się na obraz TV, przewodnik, muzykę, obrazy i wideo.

Zwycięzca w kategorii "Komputer biurkowy dla firm": Dell* Optiplex* SX270

Dell Optiplex SX270 ma elastyczną, smukłą obudowę i jest przeznaczony do użycia z płaskim monitorem ciekłokrystalicznym w ciasnej przestrzeni biurowej. Model SX270 jest wyposażony w pojedyncze złącze medialne, które umożliwia wymianę "na gorąco" i zwiększa elastyczność komputera. W tym roku systemy przeznaczone dla firm były oceniane pod kątem bezpieczeństwa, a SX270 oferuje kilka przydatnych funkcji. Dzięki alarmom o otwarciu obudowy oraz o zmianie konfiguracji kierownicy IT dowiadują się, że system został otwarty albo zmodyfikowany. Opcjonalny zintegrowany czytnik kart inteligentnych gwarantuje prawidłowe uwierzytelnianie użytkowników.

Zwycięzca w kategorii "Komputer biurkowy dla firm": HP Compaq* d530 Ultra-slim Desktop

HP Compaq d530 Ultra-slim Desktop ma smukłą obudowę, która zajmuje bardzo mało miejsca na biurku i pozwala na ustawienie komputera w pozycji pionowej z wykorzystaniem dołączonego stojaka. Ma również uchwyt do mocowania pod biurkiem lub na ścianie, dzięki czemu można łatwo dostosować go do stanowiska pracy. Jest to nowoczesna konstrukcja ze złączem USB 2.0, które ułatwia obsługę komputera. Rozwiązania USB i Multibay pozawalają na łatwe podłączanie urządzeń peryferyjnych i wymianę "na gorąco" urządzeń takich jak stacje CD-RW, DVD-ROM, CD-ROM, stacje dyskietek i przyszłe wymienne urządzenia pamięciowe, dzieki czemu użytkownicy mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, współdzieląc dyski między komputerem biurkowym a notebookiem HP Business.

Zwycięzca w kategorii "Komputer biurkowy dla firm": Lenovo* YangTian* S6000

Lenovo YangTian S6000 to niewielki komputer osobisty zaprojektowany specjalnie dla małych firm. Zintegrowany akumulator zapewnia dość mocy, aby zapisać stan systemu na dysku i automatycznie wyłączyć komputer w razie awarii zasilania. Do systemu dołączone jest oprogramowanie, które ułatwia tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie danych. Wstępnie zainstalowany osobisty firewall oraz ukryta partycja na dysku twardym pomagają chronić ważne informacje przed przypadkowym usunięciem lub nieautoryzowanym dostępem.


Zwycięzca w kategorii "Pełnowymiarowy notebook": Compaq* Presario* X1000 Widescreen Notebook

Compaq Presario X1000 Widescreen Notebook ma ekran o przekątnej 15,4 cala i doskonałą grafikę, dzięki czemu nadaje się do oglądania filmów, gier, jednoczesnego przeglądania wielu stron WWW oraz edytowania obrazów. Zintegrowane, zabezpieczone gniazdo na karty pamięci pozwala przenosić cyfrowe zdjecia, muzykę i inne pliki między komputerem a aparatami cyfrowymi, drukarkami, komputerami kieszonkowymi i innymi urządzeniami. Stylowa, aluminiowa obudowa ma grubość 1,3 cala i waży 6,5 funta.


Zwycięzca w kategorii "Cienki i lekki notebook": IBM* ThinkPad* T40

IBM ThinkPad T40 waży 4,5 funta i ma grubość zaledwie 1 cala. Obsługuje bezpieczną bezprzewodową łączność LAN za pomocą IBM Embedded Security Subsystem 2.0. Oferuje pełny zestaw funkcji - cienkie, wymienne moduły medialne, urządzenie wskazujące TrackPoint* oraz podświetlenie klawiatury ThinkLight*. Dzięki małemu rozmiarowi użytkownicy biznesowi mogą zabrać go w każdą podróż, a podświetlenie klawiatury ThinkLight umożliwia pracę nawet podczas nocnych lotów.

Zwycięzca w kategorii "Mini Notebook": Sony* VAIO* PCG-TR1A

Sony VAIO PCG-TR1A jest wyposażony zintegrowaną stację CD-RW/DVD, ekran XBRITE* o przekątnej 10,6 cala i oferuje dźwięk klasy kinowej dzięki technologii słuchawkowej Dolby* . Ma także zintegrowaną, obrotową kamerę, której można użyć do przechwytywania obrazów i sekwencji wideo oraz do prowadzenia wideokonferencji. Notebook waży 3,11 funta i ma grubość 1,44 cala.

Zwycięzca w kategorii "Sub-Notebook": Panasonic* Toughbook* CF-W2

Panasonic Toughbook CF-W2 oferuje wysoką wydajność, techniczne nowatorstwo i wytrzymałość w bardzo małej, przenośnej obudowie. Notebook zawiera zintegrowaną stację DVD-ROM/CD-RW oraz cienkofoliowy, przeciwodblaskowy ekran LCD XGA o przekątnej 12,1 cala. Waży 2,8 funta, ma obudowę ze stopu magnezowego i odporny na wstrząsy dysk. Toughbook CF-W2 zawiera zabezpieczone gniazdo na karty pamięci, które pozwala łatwo przenosić obrazy cyfrowe, muzykę i inne pliki bezpośrednio z aparatów, komputerów kieszonkowych i innych zgodnych urządzeń.

Zwycięzca w kategorii "PC Slate/Tablet": Gateway* Tablet PC Deluxe

Gateway Tablet PC Deluxe zastępuje tabliczkę do pisania oprogramowaniem do rozpoznawania pisma odręcznego, systemem Microsoft* Windows* XP Professional Tablet Edition i urządzenia peryferyjnymi takimi jak podstawka na klawiaturę i wbudowana pokrywa klawiatury. Waży tylko trzy funty i ma grubość mniejszą niż cel. Jest przeznaczony dla osób, które muszą używać komputera w ruchu, takich jak nauczyciele i pracownicy służby zdrowia.

Zwycięzca w kategorii "PC Slate/Tablet": Panasonic* Toughbook* CF-18

Panasonic Toughbook CF-18 to notebook z ekranem obracającym się o 180 stopni. Obsługuje pisak i został zaprojektowany zgodnie z procedurami testowymi MIL-STD-810F mierzącymi poziom niezawodności środowiskowej. Specyfikacja MIL-STD-810F została opracowana przez rząd Stanów Zjednoczonych i obejmuje szeroką gamę testów, które mierzą odporność sprzętu na trudne warunki. Ten odporny i elastyczny produkt jest idealny dla osób, które pracują w mniej niż idealnych warunkach, np. dla personelu wojskowego, szpitalnego lub dostawczego. Komputer Panasonic Toughbook CF-18 można wnosić po drabinie, wieszać na ścianie jako tablet albo montować w pojeździe.

Zwycięzca w kategorii "Cyfrowy adapter mediów": icube* Play@TV*

Urządzenie icube Play@TV zajęło w tym roku pierwsze miejse w kategorii cyfrowych adapterów mediów. Adapter icube Play@TV umożliwia wymianę cyfrowego dźwięku, zdjęć i filmów między domowymi komputerami, telewizorami i zestawami stereo. Może odbierać cyfrowe dane z komputera PC za pośrednictwem bezprzewodowej sieci 802.11b i łączy się z telewizorami i zestawami stereo za pośrednictwem standardowych kabli audio/wideo, podobnie jak odtwarzacz DVD. Rozwiązanie Universal Plug and Play zastosowane w Play@TV pozwala na swobodny przepływ mediów przez cały dom. UPnP automatycznie wykrywa treść i serwery, kiedy tylko staną się dostępne w sieci.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.