Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 19 września 2003 
    

μGuru - drugi procesor w Twoim komputerze


Autor: DYD | 17:05
(4)
ABIT μGuru jest pierwszym systemem z elementami sztucznej inteligencji integrowanym z płytą główną. Guru to zaprojektowany przez inżynierów ABIT-a mikroprocesor dedykowany wyłącznie płytom głównym tej firmy. Dzięki niemu ich użytkownicy uzyskują dostęp do znacznie szerszej wiedzy na temat aktualnego stanu i możliwości wykorzystywanego przez nich hardware'u.

Guru pełni funkcję "duchowego" przewodnika, który informuje na bieżąco o stanie monitorowanego sprzętu, udziela porad na temat konfigurowania i podkręcania hardware'u oraz pomaga w uaktualnianiu BIOS-u i regulowaniu parametrów działania wbudowanego układu dźwiękowego za pośrednictwem wygodnego w użyciu interfejsu okienkowego. Będąc częścią płyty głównej, Guru jako jedyny ma dostęp do kompletnych informacji na temat jej aktualnej kondycji i jest w stanie optymalizować jej działanie pod kątem maksymalnej wydajności. Tym, co naprawdę wyróżnia Guru jest wbudowana pamięć, dzięki której użytkownicy mają możliwość przechowywać swoje preferowane ustawienia overclockerskie.

Guru łączy w sobie następujące funkcje z serii ABIT Engineered: EQ, FanEQ, OC Guru, FlashMenu, AudioEQ i BlackBox. Dzięki przyjaznemu interfejsowi użytkownicy mają do dyspozycji perfekcyjne środowisko do maksymalizowania wydajności i stabilności. Guru to oddzielny mikroprocesor, dlatego nie obciąża on CPU ani nie zajmuje pozostałych zasobów komputera i w ten sposób dodatkowo zwiększa wydajność systemu.


Podkręcanie z poziomu Windows: OC Guru

OC Guru do narzędzie overclockerskie, które umożliwia korzystanie z funkcji Guru z poziomu systemu Windows. Za pomocą OC Guru użytkownicy mogą sterować zasilaniem CPU, AGP i pamięci w celu uzyskania maksymalnej wydajności systemu, jak również zwiększać szybkość działania CPU poprzez modyfikację częstotliwości FSB. OC Guru udostępnia użytkownikom możliwość przechowania do trzech różnych konfiguracji parametrów działania systemu. Funkcja ta może zostać wykorzystana do zapamiętywania ustawień dedykowanych różnym zastosowaniom.


ABIT Black Box: osobista "czarna skrzynka"

Za pomocą BlackBox ABIT po raz kolejny wysuwa się przed konkurencję pod względem oferowanego klientom wsparcia. "Czarna skrzynka" robi dokładnie to, czego można by po niej oczekiwać: w razie sytuacji awaryjnej lub zawieszenia się systemu zapisuje kluczowe informacje, które inżynierowie ABIT-a mogą wykorzystać w celu zapoznania się z typem problemu. Co więcej, w skład BlackBox wchodzi funkcja automatycznej notyfikacji zespołu wsparcia technicznego za pośrednictwem poczty elektronicznej, która wysyłana jest do ABIT-a po wciśnięciu raptem jednego przycisku. Nigdy więcej odbijania poczty tam i z powrotem! ABIT BlackBox to kolejny krok w realizacji planu personalizacji globalnej pomocy ABIT-a pod kątem potrzeb każdego użytkownika w każdym kraju.

ABIT Audio EQ: interakcyjny hardware dla audiofilów


ABIT Audio EQ to pierwsza aplikacja dedykowana poprawieniu jakości dźwięku wbudowanego w płytę układu audio. Celem jej opracowania było uczynienie systemu dźwiękowego dostępnego "na pokładzie" płyty porównywalnym z domowym zestawem stereo. Narzędzie to zostało przygotowane w laboratoriach badawczych ABIT Audio Research Laboratories w Tajpej na Tajwanie przez ten sam zespół fachowców, który wprowadził dźwięk Dolby Digital na płyty firmy ABIT. Audio EQ korzysta z zaprojektowanego przez firmę ABIT kodeka audio, który udostępnia użytkownikom szereg pożytecznych funkcji. Korektor graficzny zaprojektowano na wzór tego typu rozwiązań spotykanych w drogich kartach graficznych i domowych zestawach hi-fi. Dźwięk regulować można w zakresie od +12 do -12 dB w (5 przedziałów) oraz 100 Hz do 16 KHz (10 przedziałów). Dostępna jest również opcja wyboru efektu dźwiękowego dla optymalnej jakoś dźwięku podczas grania, oglądania DVD czy nawet występów karaoke! Ponadto, w skład Audio EQ wchodzi funkcja wykrywania typu połączenia, która eliminuje frustrację związaną z podłączaniem urządzeń audio, oraz możliwość sterowania cyfrowymi gniazdami S/PDIF (wejście i wyjście) w przypadku bardziej zaawansowanych komponentów.

ABIT Fan EQ: inteligentny wentylator

Funkcja Fan EQ, dostępna pierwotnie wyłącznie z poziomu ABIT SoftMenuT jest obecnie częścią Guru. ABIT Fan EQ to system chłodzenia, który inteligentnie i automatycznie reguluje prędkość obracania się wentylatora CPU w zależności od obciążenia systemu i temperatury. Jest to nasz złoty środek na problemy dotykające przede wszystkim użytkowników korzystających z wentylatorów zbyt głośnych (potrafiących grzmieć niczym turbiny startującego 747) lub zbyt cichych, które ze względu na małą wydajność doprowadzić mogą do przegrzania, a w skrajnym przypadku spalenia procesora przy większych obciążeniach.

Integralną częścią Fan EQ jest zaprojektowany przez firmę ABIT kontroler, który monitoruje temperaturę CPU i dostosowuje do niej prędkość obracania się chłodzącego procesor wentylatora. Gdy lekko obciążony zadaniami procesor grzeje się mniej, obroty są wolniejsze, co oznacza cichsze środowisko pracy. W przypadku większego obciążenia i wyższej temperatury prędkość obrotowa rośnie, co ma szczególne znaczenie dla stabilności, zwłaszcza w przypadku ekstremalnego podkręcania. Wyposażeni w Fan EQ użytkownicy nie mają dłużej potrzeby zaopatrywania się w drogie rozwiązania chłodzące, nie muszą się również martwić o temperaturę systemu - nawet wtedy, gdy podkręcają jego parametry działania znacznie powyżej nominalnych wartości.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ciekawe (autor: ulan | data: 19/09/03 | godz.: 17:34)
  kiedy to zadebiutuje w dostępnych produktach i jak się to będzie sprawować. Czekam niecierpliwie...

 2. no super sie zapowiada.... (autor: Super_Ghost | data: 19/09/03 | godz.: 21:54)
  juz czuje.. ze moja nastepna plyta bedzie ABIT z tym cudenkiem... :)

 3. normaka (autor: siupermen | data: 20/09/03 | godz.: 10:48)
  to precierz reklama jak znam życie to będzie tylko kolejny nieużyteczy bajer (jak np HT u INTELA) a cena jak za zgniłe ziemniaki ale poczekamy jak się spełni to zegnę kark i pdziękuję SZUTLOWI

 4. Hm, jeżeli to (autor: URAN | data: 22/09/03 | godz.: 08:42)
  ...nawet tylko w połowie prawda, to zapowiada się REWELACJA! W rev.2 lub rev.3 będzie już hulać na całego. Suuuuper!!!

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.