Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 24 września 2003 
    

Szybsze komputery


Autor: R4v | źródło: Mercury Times/News24 | 19:29
(2)
Sun Microsystems przedstawiło technologię, która pozwoli na zmniejszenie oraz znaczące przyspieszenie komputerów. Firma odkryła sposób na bezpośrednie łączenie układów scalonych, bez konieczności stosowania sieci połączeń na płytce drukowanej. Dzięki eliminacji przewodów miedzianych, szybkość przesyłu danych może wzrosnąć 100-krotnie, przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii. Odkrycie może także doprowadzić do zakończenia ery płytek drukowanych, które decydują o rozmiarach urządzenia. Na razie jednak technologia jest w fazie eksperymentalnej i nie wiadomo, czy będzie mogła być stosowana w praktyce.

Technika stworzona przez Suna zakłada komunikacją pomiędzy układami przy pomocy sprzężenia pojemnościowego. Oznacza to, że nie ma bezpośredniego połączenia między układami. Zanim jednak technologia trafi do rzeczywistych zastosowań, należy rozwiązać kilka problemów. Jednym z nich jest wydzielanie ciepła umieszczonych bardzo blisko układów. Problem stwarza także ułożenie dużej ilości chipów w równej odległości. Sun jednak sukcesywnie pokonuje przeszkody. Prace prowadzone są pod kierunkiem m.in. Ivana E. Sutherlanda, który jest znany z badań na komputerami asynchronicznymi.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. eh, znowu się czepiam (autor: h-doc | data: 24/09/03 | godz.: 20:34)
    "Firma odkryła sposób na bezpośrednie łączenie układów scalonych". Odkrywa się coś co już istnieje. Wytworzenie czegoś nowego to "wynalezienie".

  2. ale przeczytaj dokladnie jeszcze raz (autor: Banan | data: 24/09/03 | godz.: 21:33)
    szczegolnie 2 akapit: "Technika stworzona przez Suna zakłada komunikacją pomiędzy układami przy pomocy sprzężenia pojemnościowego. Oznacza to, że nie ma bezpośredniego połączenia między układami"
    wiec scalaki nie sa ze soba poloczone, o to ty chodzi. chyba ze juz cos takiego istnieje.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.