Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 25 września 2003 
    

Rośnie popyt na dyski twarde


Autor: DYD | źródło: 4Press / Yahoo | 16:01
Dyski twarde zastępują coraz więcej tradycyjnych nośników danych i coraz częściej trafiają do urządzeń elektroniki użytkowej. W bieżącym roku ten trend ulega nasileniu. Według szacunków In-Stat/MDR, w tym roku dyski twarde dla sprzętu elektroniki użytkowej będą stanowić aż 7% ogółu sprzedaży tych urządzeń. Wolumen sprzedaży osiągnie 16,7 mln sztuk. To blisko dwukrotnie więcej, niż w roku 2002, kiedy sprzedano 9,3 mln sztuk dysków o takim przeznaczeniu.

Dyski trafiają do przenośnych i stacjonarnych odtwarzaczy MP3, magnetowidów cyfrowych i multimedialnych set-top boxów, które pozwalają np. włączyć pauzę podczas oglądania programu telewizyjnego. Nie należy też zapominać o konsolach do gier – dysk twardy jest standardowo wbudowany w Xboxa Microsoftu, a Japończycy (i wkrótce Amerykanie) mogą dokupić takie urządzenie dla konsoli PlayStation 2. W najbliższych latach coraz więcej dysków ma trafiać do kamer wideo i handheldów. Z myślą o nowym rynku producenci dysków twardych pracują nad nowym interfejsem, przystosowanym do płynnej rejestracji strumieniowego przekazu wideo. W ubiegłym miesiącu takie rozwiązanie zaprezentowała firma Seagate.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.