Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 29 września 2003 
    

Hyper-notebook


Autor: DYD | źródło: 4Press / ZDNet | 13:26
(1)
WinBook J4 300 to pierwszy notebook wykorzystujący technologię HyperThreading (pisaliśmy o tym wydarzeniu tutaj). HyperThreading czyli wielowątkowość to technologia pozwalająca procesorowi na równoczesne wykonywanie dwóch operacji. Dzięki temu rośnie wydajność systemu - w niektórych aplikacjach nawet o 30%. Choć Intel oficjalnie zaprezentował układy z tym rozwiązaniem już w roku 2002, to na rynek pierwsze komputery biurkowe z obsługą HyperThreading trafiły dopiero w maju tego roku. Na "wielowątkowy" komputer przenośny trzeba było czekać aż do teraz.

WinBook reklamuje swój nowy produkt jako ofertę dla osób które chcą nagrywać płyty DVD prowadząc równocześnie montaż wideo lub dla użytkowników, którzy w trakcie konwersji kolekcji nagrań na format MP3 nie chcą rezygnować z uruchamiania najnowszych gier. Dodatkowo komputer wyposażono w ciekawą opcję słuchania płyt CD bez włączania systemu. Cena za te możliwości jest - jeśli porównać je z cenami komputerów przenośnych na naszym rynku - niewygórowana. Podstawowa konfiguracja J4 300, z procesorem 3,06GHz, 15-calowym wyświetlaczem, dyskiem 60GB, nagrywarką DVD i kartą Wi-Fi wynosi w Stanach Zjednoczonych 2 tys. USD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. no tak.... (autor: Super_Ghost | data: 29/09/03 | godz.: 13:42)
    ale zapewne jak trafi to do polski.. to juz takie tanie nie bedzie... :) :|

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.