Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 30 września 2003 
    

Panele LCD wciąż drożeją


Autor: DYD | źródło: 4Press / DigiTimes | 11:31
(1)
Jeśli planujesz w najbliższych miesiącach kupić monitor LCD, nie ma z czym zwlekać – tak najkrócej można podsumować plany tajwańskich producentów - podaje serwis Digitimes w dzisiejszej relacji. Analizując ceny w polskich sklepach internetowych także widać tendencję rosnącą, choć nie u wszystkich producentów paneli.

Wzrost popytu na panele LCD, który tradycyjnie następuje pod koniec roku, spowoduje niedobór sprzętu na rynku i związany z tym wzrost cen. Tajwańscy producenci matryc TFT LCD zapowiadają, że od przyszłego miesiąca podniosą ceny 15-calowych paneli dla komputerów przenośnych oraz 15- i 17-calowych paneli dla monitorów. We wrześniu firmy z Tajwanu sprzedawały 15-calowe matryce dla notebooków w cenie 205-210 USD. W październiku przewidywany jest wzrost cen o 5-10%. Panele dla monitorów 15 cali, sprzedawane obecnie w cenie 190-195 USD podrożeją najprawdopodobniej do poziomu 200 USD za sztukę. 275 USD za sztukę osiągną ceny matryc 17-calowych, co oznacza 5-procentową podwyżkę. Prognozy przygotowała na podstawie danych pochodzących z firm HannStar Display, AU Optronics, Chi Mei Optoelectronics i Chunghwa Picture Tubes redakcja DigiTimes.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Jak tak można ? (autor: Luk | data: 30/09/03 | godz.: 17:25)
    :((

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.