Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 14 października 2003 
    

Serial ATA RAID firmy ACard


Autor: DYD | 19:31
Na początku października w firmie Alstor pojawiły się najnowsze kontrolery Serial ATA RAID firmy ACard, która od dawna znana jest z produkcji wydajnych kontrolerów do edycji audio-video pracujących w środowiskach MAC i PC. Aktualnie dostępne są dwa kontrolery Serial ATA RAID: AEC-6890 (2-kanałowy) oraz AEC-6896 (4-kanałowy), które są przeznaczone do pracy z komputerami PC, stacjami roboczymi oraz serwerami entry-level.

Dzięki zastosowaniu układu ACHIP wszystkie urządzenia umożliwiają sprzętową realizację podstawowych poziomów RAID: 0, 1, 0+1, JBOD, a wersja AEC-6896 również RAID 5. Aby zapewnić maksymalną wydajność pracy oraz odpowiednio wysoki przepływ danych, kontrolery zostały wyposażone w złącze PCI: AEC-6890 33-bit/33MHz natomiast AEC-6896 64-bit/33MHz. W zależności od modelu umożliwiają podłączenie 2 lub 4 dysków SATA oraz obsługę Hot Swap, czyli wymianę uszkodzonego dysku na nowy bez konieczności przerwania pracy systemu operacyjnego. Do kontrolerów dołączone jest oprogramowanie do konfigurowania oraz monitorowania pracy macierzy RAID. Kontrolery współpracują z większością systemów operacyjnych Windows oraz Linux (Red Hat, SuSE, Turbo).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.