Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 14 października 2003 
    

Microsoft wspiera łączność Wi-Fi


Autor: DYD | źródło: 4press / Vnunet | 19:34
Microsoft zapowiedział rozbudowanie systemu Windows o możliwość obsługi bezprzewodowych usług sieciowych, co ma przyczynić się do uproszczenia zarządzania punktami dostępowymi Wi-Fi.

Wireless Provisioning Services (WPS) będzie oferowało dostawcom usług bezprzewodowej łączności możliwość łatwego zwiększenia bezpieczeństwa transmisji oraz ułatwi nadzór na punktami dostępowymi. "WPS dedykowany dla Windows XP i Server 2003 będzie oferował usługodawcom bardziej bezpieczną platformę, opartą na standardach Wi-Fi, która przyczyni się do ułatwienia pozyskiwania nowych klientów i umożliwi redukcję kosztów wsparcia" - powiedział Jawad Khaki, wiceprezes Microsoftu ds. sieci i komunikacji Windows.

WPS umożliwi operatorom sieci bezprzewodowych przesyłanie do klientów informacji konfiguracyjnych, gwarantujących bezpieczeństwo połączenia z Internetem lub siecią korporacyjną. Dzięki wprowadzeniu nowego rozwiązania klienci będą mogli korzystać ze standardowych połączeń niezależnie od tego, czy pracują w firmie czy korzystają z publicznych punktów dostępowych. Zwiększenie bezpieczeństwa będzie możliwe dzięki zintegrowaniu z WPS mechanizmów automatycznego szyfrowania i autentykacji użytkownika. Jak zapewnia Microsoft, uniemożliwi to złamanie bezprzewodowej sesji użytkownika, korzystającego z ogólnodostępnego punktu dostępowego Wi-Fi.

Dodatkowo uproszczone zostaną także procedury bilingowania. WPS, tuż po zalogowaniu się do sieci klienta, będzie go automatycznie rozpoznawał i naliczał bezpośrednio na jego rachunek opłaty za korzystanie z sieci.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.