Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 12 listopada 2003 
    

Zminiaturyzowany napęd optyczny


Autor: DYD | źródło: 4press / AsiaBizTech | 12:06
Firma Samsung zaprezentowała nową generację napędów optycznych, wielkości kart PC. Nowe urządzenie zostało opracowane w Instytucie Badawczym Samsunga w Jokohamie we współpracy z oddziałem Samsung Electro-Mechanics. Nowy napęd optyczny Samsunga łączy w sobie mechanizm ładowania i obracania dysków oraz system optycznego odczytywania danych. Całkowite wymiary zewnętrzne urządzenia to 53,7 x 47x 4,75mm. Napęd jest wyposażony w złącze PCMCIA Type II.

Urządzenie obsługuje nośniki danych o średnicy 30 mm. Analogicznie jak w przypadku standardu Blu-ray, nowy napęd wykorzystuje światło niebieskiego lasera. Jednowarstwowa płyta umożliwia zapisanie 1,5GB danych. W odróżnieniu od dysków Blu-ray, które posiadają 0,1mm warstwę zapisywalną na podłożu o grubości 1,1 mm, nowy napęd obsługuje płyty o grubości podłoża 0,6mm. Dodatkowo Samsung planuje także opracować specjalne kartridże, dedykowane dla nowych napędów. Jak zapowiada firma, nowe napędy optyczne znajdą zastosowanie w przenośnych urządzeniach konsumenckich.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.