Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 13 listopada 2003 
    

Kingston i ekologiczne moduły pamięci


Autor: DYD | źródło: Kingston | 13:12
(3)
Firma Kingston poinformowała o oficjalnych planach przestawienia swoich linii produkcyjnych na całym świecie na produkty bezołowiowe do końca 2003 roku. Nowe, przyjazne dla środowiska naturalnego produkty będą całkowicie zgodne z już istniejącymi liniami produktów, dostępnymi na całym świecie dla sprzedawców hurtowych, detalicznych oraz klientów kontraktowych współpracujących z firmą Kingston w zakresie produkcji. Nowe, bezołowiowe moduły dostarczać będzie jako pierwszy zakład zlokalizowany w rejonie Azji i Pacyfiku.

W tradycyjnej produkcji podzespołów elektronicznych, w tym modułów pamięci, wykorzystuje się różne rodzaje stopów lutowniczych, spośród których najbardziej popularnym jest właśnie stop ołowiany, składający się z cyny zmieszanej z ołowiem. W innych technologiach stopów lutowniczych używana jest cyna, srebro, złoto lub ich mieszanki. Firmy wprowadzające produkcję bezołowiową będą zmuszone sprostać określonym technologicznym ograniczeniom, obejmującym wybór stopu, dostępność materiałów do ich produkcji, a także mniejszą wytrzymałość temperaturową stopów niezawierających ołowiu.

Pierwsze wyprodukowane przez Kingston ekologiczne moduły przeznaczone będą do obsługi starszych, jednokanałowych technologii pamięci DDR. Zaraz potem dołączą do nich moduły DDR SO-DIMM oraz moduły serwerów. Wszystkie produkty objęte "zieloną inicjatywą" Kingston charakteryzować się będą tę samą najwyższą jakością, korzystną ceną oraz dożywotnią gwarancją, co ich "ołowiani" poprzednicy.

Więcej informacji na temat produktów pamięci firmy Kingston uzyskać można pod adresem www.kingston.com/europe

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. No to bedzie sobie (autor: KwiateK | data: 13/11/03 | godz.: 17:10)
    mozna nalepic na obudowie znaczek przekreslonego Pb znany... ze stacji paliw :)

  2. mam nadziej ze to nie podniesie ceny (autor: HussaR | data: 13/11/03 | godz.: 17:27)
    pozatym wolablym zeby byly wydajne a nie ekologiczne

  3. to co mi wiadomo (autor: h-doc | data: 13/11/03 | godz.: 18:55)
    do końca bodajże 2007 r. zgodnie z dyrektywami UE ołów ma być wycofany z elektroniki. Także to chyba nie inicjatywa firmy, tylko dostosowanie się do nowych przepisów.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.