Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 18 listopada 2003 
    

5 megapikseli od BenQ


Autor: DYD | źródło: 4press / DCR | 13:03
(1)
BenQ C50 to nowy aparat cyfrowy, który trafi na rynek europejski. Urządzenie posiada matrycę o rozdzielczości 5 megapikseli i obiektyw z zoomem 3x.

Producent zapewnia, że dzięki możliwości manualnej korekty ustawień m.in. przesłony i migawki, aparat może zainteresować także bardziej ambitnych użytkowników. Zdjęcia są zapisywane na kartach SD, a transfer do komputera odbywa się za pośrednictwem łącza USB 1.1. Aparat posiada wyświetlacz LCD o przekątnej 1,5 cala. Wymiary BenQ C50 to 98x63x35 mm, a waga (bez baterii) 180 g. Oprócz robienia zdjęć, urządzenie pozwala na zapisywanie obrazu wideo oraz dźwięku.

Cena nie jest jeszcze znana, jednak powinna być zdecydowanie niższa niż 320 euro. Tyle kosztuje bowiem dostępna już w Europie Toshiba PDR-5300. A poza nieco odmienioną stylistyką obudowy jest to... dokładnie ten sam aparat. Taka homogenizacja rynku jest konsekwencją coraz silniejszej konkurencji na rynku kompaktowych aparatów cyfrowych: w pogoni za obniżeniem kosztów coraz więcej producentów decyduje się na firmowanie swoim logo urządzeń dostępnych już w sklepach. Dlatego debiutujące w ostatnich miesiącach 5-megapikselowe "cyfrówki" oferują tak podobne parametry.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Dobry prezent na komunię... (autor: Remek | data: 18/11/03 | godz.: 13:18)
    ..ale musiłaby kosztować ze 400 zł, bo to BenQ :))

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.