Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 18 listopada 2003 
    

Toshiba rozszerza ofertę


Autor: Anitka | źródło: 4Press / Yahoo | 19:29
(1)
Od wtorku w ofercie Toshiby jest nowy tablet PC – Portege M200, który charakteryzuje się tym, że można przewijać zawartość ekranu zmieniając położenie urządzenia. Przewijanie stron internetowych odbywa się przez pochylanie tabletu w dół lub podnoszenie w górę, natomiast dla miłośników książek w formie elektronicznej Portege M200 udostępnia funkcję przewracania kartek za pomocą przechylania w lewo lub prawo.

Funkcje te są dostępne dzięki zastosowaniu dwuwymiarowych akcelerometrów, przekształcających przyspieszenie w sygnał przewijania. Oprócz tego Portege M200 umożliwia rozpoznawanie odręcznego pisma, a dzięki zintegrowanej klawiaturze umożliwia wprowadzanie tekstów także w tradycyjny sposób. Tablet posiada procesor Pentium M taktowany zegarem do 1,70 GHz, 32MB pamięci RAM DDR, procesor graficzny GeForce FX Go5200 z 32MB pamięci oraz 12,1-calowy ekran SXGA. Sugerowana przez producenta cena urządzenia wynosi 2499 USD.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Nowy sposób przewijania ekranu (autor: TLis | data: 19/11/03 | godz.: 10:37)
    Niezłe. Jak będę chciał przewinąć szybko o kilka stron do przodu, to będę musiał mocno machnąć tabletem w dół (w końcu akcelerometr mierzy przyspieszenie, a nie samą prędkość ruchu).

    Oby tylko nie wypadł mi przy tej operacji z ręki. Tego raczej nie naprawialiby mi w ramach gwarancji :-)))


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.