Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 21 listopada 2003 
    

Podbojowe plany XGI


Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 17:41
(2)
XGI Technology, które w ubiegłym miesiącu rozpoczęło sprzedaż nowych procesorów graficznych linii Volari, zapowiedziało że celem firmy na 2004r. jest objęcie 5-10% udziałów w globalnym rynku rdzeni graficznych przeznaczonych dla komputerów biurkowych.

Będąc nowym, a co więcej dużo mniejszym niż branżowi potentaci (nVidia, ATI) graczem na rynku, XGI przyjęło Europę jako pierwszy główny rynek, ponieważ w tym regionie łatwiej będzie znaleźć firmie partnerów. Z wcześniejszych informacji wynika, że produkcję kart graficznych opartych na procesorach graficznych Volari zapowiedzieli już m.in. Asustek, Club-3D, CP Technology, Gigabyte i Micro-Star.

Jak zapowiada Chris Lin, prezes XGI, w pierwszym kwartale 2004r. firma wartość sprzedaży firmy będzie wynosić ponad 8,82 mln USD. Firma aktualnie notuje podobną wartość sprzedaży chipów graficznych linii XP, dedykowanych dla notebooków. Pierwotnie, układy graficzne XP zostały opracowane przez firmę Trident Microsystems, która została w czerwcu tego roku odkupiona przez XGI od Silicon Integrated Systems.

Przewidując przejście ze złącz AGP x8 na PCI Express – jakie zapowiadane jest na przyszły rok, firma zaplanowała na styczeń 2004r. premierę układu kontrolera PCI Express. Natomiast pierwsza kompletna karta graficzna wykorzystująca interfejs PCI Express pojawi się dopiero pod koniec przyszłego roku. Jak przewiduje Lin, tempo adopcji standardu PCI Express będzie na tyle duże, że w czwartym kwartale 2004r. blisko 25% produktów na rynku procesorów graficznych będzie dedykowane dla tego interfejsu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. poczekamy... zobaczymy (autor: akki | data: 21/11/03 | godz.: 23:02)
    Oby tylko sterowniki były dopracowane. im większa konkurencja na rynku tym lepiej dla klienta.

  2. a Ja ciągle mam nadzieję ;) (autor: Mario2k | data: 22/11/03 | godz.: 14:56)
    Ja bynajmniej cały czas oczekuje od XGI
    karty z sensowną obsługą (czyt szybką) DX9.0 klasy Radeona 9600Pro w cenie
    co najmniej o 150zł niższej od konkurencji ATI. Reasumując karta w cenie do 500zł


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.